collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Vánoce přesně tak jak je mám ráda

Vánoce přesně tak jak je mám ráda

Vánoce už od dětství patří k těm svátkům, které mám velmi ráda. Rodiče je mě a bratrovi připravovali vždy s tradičním překvapením, na které jsem se strašně moc těšila.

Rodiče strojili a připravovali vánoční strom za zavřenými dveřmi pokoje a důkladně střežili, abychom ho neviděli. Ráno si nalili panáka Jakamarusu (sladko hořký likér) a dali se do toho. Docela by mě zajímalo, jestli se ještě dnes vyrábí.

Celý den jsme koukali na pohádky a nic nědělali a po štědrovečerní večeři, otevřeli rodiče dveře tajupolného pokoje a my jsme nejdříve dlouho koukali na strom a až teprve potom na to, co je pod ním. Vůně samotného stromu je pro mě do dnes velmi opojná a každý rok se velmi těším na to, když se strom dá do stojanu a postaví se do pokoje.

Postupně, když jsem byla větší a uvědomělejší, tak jsem dávala místo pohádkám přednost tréninkům s holkami v moderní gymnastice. Celé dopoledne jsem strávila v tělocvičně. A ještě před večeří jsem si šla zaběhat, i když jsem byla celý den tak aktivní, tak jsem stejně zlaté prase neviděla, jelikož jsem stihla pozobávat cukroví a jíst chlebíčky. Když jsem si pořídila s manželem děti, tak všechny další vánoce od roku 1999, kdy se narodil můj první syn se staly vánocemi lehce turistickými. Ne, že bychom se přihlásili do kroužku turistů, ale díky tomu, jak jsou naše děti aktivní ,,máme, co jsme chtěli, vždyť jsme je k tomu vedli". Tak je musíme nejdříve pěkně utahat, aby byly vybité a u večeře (v dobrém slova smyslu) unavené a tím pádem hodné. Po letech jsme procházky po točenském lese a krmení zvířátek letos vyměnili za sice foukací, ale krásnou procházku na Vyšehrad. S těmi, co jsem si ve fitku nestačila popřát krásné vánoce, jsem se tam potkala a u stánku se svařákem jsme to dohnali. Předpoklad vyšel, děti u večeře snědly úplně všechno, tím že byly utahané jedly pomalu a žádná kost nám nezaskočila. S turistikou jsme tento rok pokračovali i na Boží hod, kdy jsme zvolily kratší okruh na Chodově z ulice Ke svatému Izidoru na Háje na tamní hřbitov. A nepodlehli jsem ani větru ani dešti a ušli jsme necelých 5 kilometrů (podotýkám, že našim holkám Alexandře a Sófě jsou čerstvě 4 roky). Náš děda, u kterého jsme byli na návštěvě, se jal vytahovat auto z garáže, ale já jsem si stála za svým ,,jdeme pěšky". Po návratu jsme při teplém čaji procházku zhodnotili jako kladnou a děti snědly zbytek mého tvrdého cukroví. A při sledování filmu Záhada ocelového města jsme roztáli. Stačila večerní procházka se psem a naše děti usnuly jako maliny.

Dvacátého šestého ráno jsme s manželem připravovali plán na den, který začínal s kávou v posteli a s dětmi mezi námi. Rozhodovali jsme se mezi výletem přes Kampu na Karlův most a na Staroměstské náměstí přes Můstek, na Národní třídu a nakonec přes Vltavu zpět na Kampu, ale nakonec jsme zvolili místo, kam jsme před tím neměli čas jít se rozloučit s prezidentem Václavem Havlem a to na Pražský hrad (ostuda). Stihli jsme jen zajít rozsvítit svíčku na Národní. Pražský hrad byla správná volba, z Loretánského náměstí jsme šli Loretánskou ulicí přes Hradčanské náměstí přímo do hradu. Tam jsme si koupily vstupenku s malým okruhem, který nabízel návštěvu čtyř míst: Katedrála sv. Víta, Bazilika sv. Jiří, Starý královský palác a Zlatá ulička, která ,,je stále krásná a pořád plná tajuplna" opět jsem se po letech nechala vtáhnout do minulosti tohoto místa. Byla jsem nadšená z malých domečků, z toho jak byli lidé schopni skromně žít a mým dětem se to líbilo stejně jako mě. A nakonec jsem dokonce střílela z kuše a pořád jsem na tom se střelbou dobře střílení mě bavilo vždycky.

Zde je můj vítězný diplom.


Vánoce přesně tak jak je mám ráda
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz