collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Rozhovor s Bořkem Slezáčkem

Rozhovor s Bořkem SlezáčkemBořka Slezáčka zná většina obyvatel naší republiky asi hlavně ze stránek bulvárních plátků. Často si ho tak lidé zaškatulkují, aniž by věděli, že tenhle vysokoškolsky vzdělaný Ostravák dokáže svým zpěvem roztleskat celé divadlo, odmoderuje nejen v češtině jakoukoliv akci nebo aktivně pomáhá v nejrůznějších charitativních projektech. V roce 2011 se také rozhodl pomoci v rámci projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou...


Podílíte se na charitativních aktivitách, které pomáhají dětem, zapojil jste se také do projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou věnujícímu se dětem z dětských domovů. Je to pro vás samozřejmá věc, nebo si vybíráte, co svým "obličejem" podpoříte?
No, já toho mým obličejem zase tak moc nepodpořím, na mě nikdo moc zvědavý není. Děti spíš koukají na seriály televize Nova a tam hraju jen nočního hlídače, takže mě není nikdy vidět. Nicméně na akcích pro děti z dětských domovů se podílím už řadu let. Dokonce jsme s Alenkou Šeredovou pro ně před mnoha lety pořádali letní tábory.

Na finále Hančina projektu jste moderoval sportovní část programu, do které se mohl zapojit kdokoliv a vedle soutěžících dětí si zasportovat. Sám jste aktivní sportovec. Jakému druhu sportu dáváte přednost?
Běhám, jezdím na kole, boxuju a občas plavu.

Sportoval jste už jako dítě?
Jako dítě jsem musel docházet do gymnastiky a jinak jsem hrál s klukama jako každý hokej a fotbal. Housle a různé kroužky ale zabraly moc času. Na střední jsem pak začal vážněji s atletikou a na vysoké jsem to dotáhl až do univerzitního družstva. Ale dost jsem pil, takže výkony byly občas vynikající, občas tragické. Ale tak to mám se vším a dodnes. Tedy krom toho pití.

Děti na finále předváděly neuvěřitelné výkony v kategoriích sportovních, pěveckých, ale i tanečních. Jak jste na tom v těchto disciplínách vy?
Ve sportu bych asi obstál, zpívání mě živí a v tanci jsem bezkonkurenčně nejhorší na světě. Nedám nic! Možná ale ještě o trochu horší je Sagvan Tofi. A přitom oba velmi stojíme o angažmá v pořadu Stardance. Jsem si jist, že bych ten pořad pozvedl na vyšší úroveň televizní zábavy!

Dětem jste také spolu s kolegy z Dětí ráje zpívali písničky z tohoto muzikálu. Ten s koncem roku 2011 skončil, budete na něj vzpomínat? Co pro vás znamenal?
Ona to ani tak moc derniéra nebyla. Měli jsme stále naprosto vyprodáno a na jaře hrajeme v Bratislavě. A na podzim opět v Praze. Nicméně vzpomínat budu i o pauze. To svěží dílko mi dost změnilo život. Nedokážu si představit, že skončí. Nikdy jsem se do práce tak netěšil.

Máte ambice pokračovat v tomto oboru a zpívat v nějakém podobném muzikálovém projektu?
Já moc ambicí nemám, ale rád budu divadlo dělat i nadále. Tedy pokud bude někdo mít chuť mne angažovat...

A co sólová kariéra. Svoji poslední desku jste vydal před více než deseti lety, bude mít následovnici?
Bude, tak do půl roku myslím. Ale ne jen jako deska. Ty už to mají za sebou. Spíše to bude internetový projekt.

Věnujete se muzice i nějak jinak?
Zpívám hodně po celé republice a doma brkám na kytaru Koljovi. No a máme taky občasný band s Péťou Poláčkem. A s Míšou Noskovou chystáme takové zájezdní Mamma Mia. Budu Pierce Brosnan. :-)

Vaším dalším oborem je moderování. Co moderujete nejraději, kdy vás ta práce vyloženě baví?
Mě moderování baví moc, ať se jedná o cokoliv. Tedy snad kromě výročních konferencí pojišťováků. Jinak miluju plesy a vánoční firemní večírky. To bývá pokoukáníčko! A zbožňuju to cestování a hotely.

Jste ten typ, který si zjišťuje o moderované akci, hostech a vystupujících informace dopředu a snaží se být co nejlépe připraven, nebo do toho raději vpadnete rovnýma nohama na místě?
Obojí je extrém. Já jsem myslím někde uprostřed, spíše improvizátor. Jednou jsem něco moderoval s Kateřinou Kristelovou a ta měla každé slovo připravené dopředu a bylo jí naprosto jedno, že na pódiu se děje něco úplně jiného. Ale bez nějaké kostry to taky nejde. Co musí být připravené, je úvod. Alespoň pár prvních vět. A v improvizaci je pak to největší kouzlo.

Existuje nějaký moderátor, jehož styl se vám líbí?
Třeba Libor Bouček. Pracovali jsme spolu v rádiu a byla to sranda. Ono je ale v podstatě jedno kdo a jak to dělá. Lidi stejně chtějí jen vidět známý obličej. A nejhorší jsou moderátoři, kteří pořád mluví. Zastávám názor, že je třeba říct stručně potřebné, zavtipkovat a zmizet.

Vy jste vystudoval ekonomii a čas od času se věnujete i oborům, které se showbyznysem nemají až tak moc společného. Co vás bavilo nebo baví nejvíc?
Mě nejvíc baví to, že mohu střídat různé práce, různá prostředí a různé lidi. Ti jsou na tom pro mne vždycky nejdůležitější.

Pojďme ale zpátky ke sportu a zdravému životnímu stylu. Jste typ, který si po sportovní aktivitě dopřeje klidně méně zdravé jídlo, nebo jste zastáncem zdravé stravy?
Mám kolísavá období. Buď dělím a opravdu jedu v racionální stravě, nebo jím, co vidím, ale držím se alespoň, co se množství týká. Jinak bych byl tlustý jako prase. :-)

O vás je známo, že rád a dobře vaříte, máte nějaký oblíbený recept, nejoblíbenější jídlo?
Recepty jsou pro zbabělce. Oblíbených jídel mám spousty, zejména těstoviny a pak taky thajská kari. Ale taková svíčková... Je třeba být pyšný na českou kuchyni.

Je podle vás důležité zdravě žít, sledovat, co jíme, sportovat, nebo jste raději pro užívání si života po všech stránkách?
To jsou opět dva extrémy. Platí obecně, že nic se nemá přehánět.

www.borekslezacek.cz


Rozhovor s Bořkem Slezáčkem
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz