collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Návod Hanky Kynychové: JAK PŘES VÁNOCE NEPŘIBRAT

Přes Vánoce nepřibrat? Ano! A to nejenom proto, že nás budou tlačit kalhoty, ale také další důvody proč se to opravdu vyplatí, se dozvíte v našem článku.


Jak přes vánoce nepřibrat...? Tak to je téma, na které jsem novinářům v těchto týdnech odpovídala snad pět krát. Tak proč se o něm nezmínit po šesté tady na kynychova.cz. Možná začnu od toho, co se všechno změní s příchodem chystání každoročních starostí a shonu kolem Vánoc. V jednom je možná závěr tohoto roku o něco pozitivnější a to o to, že tyto vánoční svátky budou ve své podstatě krátké, což znamená, že by se nám mohlo podařit přežít jen s menší náloží nabraných kilíček.

Všechno začíná kolem 5. prosince, alespoň co vím s doslechu svých klientek ve fitku. Tímto datem se začíná ve spoustě domácností péct, minimálně perníčky, aby se dostatečně uležely. Zároveň přichází Mikuláš a dětem se do mikulášské nadílky už dávno nedávají brambory a uhlí, aby si díky těmto nechtěným dárkům uvědomily, že byly zlobivé. Převládají novodobé dárky čokoládové figurky a další sladké blbiny. Už tady vystavujeme děti a možná i sebe, pokud nám také někdo přinese tuto nezdravou nadílku, první náloži kalorií.
My dospělí začneme vynechávat své pravidelné tréninky, se slovy ono se dnes beze mě obejde... Takže rekapitulace. Za prvé: s příchodem čerta a Mikuláše měníme poprvé svůj zažitý rytmus a tělu dáváme první ťafku, tedy nadbytečné kalorie. Za druhé: Nastává další fáze - stres, že nemáme napečeno cukroví. Tedy alespoň ty základní tři druhy, (tady soudím podle sebe.:-) ). Protože vím, že ty těžší, složitější a časově náročnější druhy cukrový budu mít napečené od tchýně nebo mojí maminky. A jak tak pečeme a ochutnáváme (přece ty přičmoudlé kousky nevyhodíme), tak se opět do našich problémových partiií ukládají další klička. Za třetí: Další fáze předvánočního období úvaha „mám dostatek dárků pro všechny". A tak místo své pravidelné další hodiny ve fitku (či doma u DVD nebo hejbejse.tv) vyrážíme raději ještě něco dokoupit. My se všichni nervujeme, ale mám mezi svými i takové ženy, které se v tomto předvánočním období zlomyslně smějí a radují. Ony mají vánoční dárky nakoupeny už v září a zabalené je mají uložené u své matky, aby je náhodou nerozdaly ještě před Vánocemi. Jestli jste o sobě začali pochybovat, tak vás mohu uklidnit, že jsou to jen dvě procenta mých klientek.
No a teď rekapitulace toho co se stane, když na všechny předchozí zmíněné věci zapomínáme - tedy cvičení a zdravá a vyvážená strava. V první řadě si s příjmem většího množství cukrú a tuků zatěžujeme náš imunitní systém, ten nemá dostatek sil na to, aby se soustředil na své základní povinnosti, chránit nás proti virům a bacilům.
V tomto důsledku se objeví další typické vánoční problémy, mezi ty nejdůležitější bych zařadila zácpu - a za toto slovo se nesmíte stydět ba naopak, jakékoliv nedodržená a neprovdaná perioda musí být strašákem pro vaše vědomí. Nepřehlížejte tyto základní lidské potřeby, toxikujete svůj organismus. Okamžitě můžete tento problém řešit dostatečným, možná i zvětšeným příjmem vlákniny, kterou obsahuje hlavně zelenina. Proto doporučuji mít na vánoční tabuli hned vedle cukroví, vánočky a jiných pochutin i misku se zeleninou.
Přeji krásný předvánoční stres, který prožívám úplně stejně jako vy jen možná s větší životní informovaností, že Vánoce přežít ve draví je to nejdůležitější, co bych vám chtěla poradit v tomto předvánočním stresu - pijte a jezte, hodujte a zeleninou se dopujte - toto heslo jakým, bych vás chtěla vybavit na rok 2012.
Vaše Hanka Kynychová

 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz