collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Hanka Kynychová: Novoroční předsevzetí

Hanka Kynychová: Novoroční  předsevzetí Tak jsem se dnes koukla do kalendáře a zjistila, že je už 4. Ledna. Né, že bych kalendář a data jednotlivých dnu nesledovala, ale je pravda, že od Štědrého dne jsem zase tolik povinností neměla, abych se musela stresovat kdy kde být.
No, a když jsem tedy zjistila, že už je „tolikátého", tak jsem si úsměvem na tváři vzpomněla na vás, kteří jste si dali se sklenkou v ruce někde o kratičké samotě slib, že se sebou něco provedete a něco od krásného a nového roku změníte.Teď mě tak napadlo, že já si vlastně žádné předsevzetí nedala, snad jsem si jen v duchu pro sebe pronesla, také ze sklenkou v ruce „holka hlavně v klidu, žeň se pomalu ale jistě za tím co chceš".
Pro mě to bude těžký úkol, ale hodlám jej tento rok dodržet. A protože si na něj netroufám sama, rozhodla jsem se, že půjdu cestou kamarádů a zkušených lidí, kteří mě naučí více hospodařit s energií silami. Nikdo z nás nemůže vše zvládat sám a je to správně, od toho jsou všechny různé možné profese.
Pokud ve vaši hlavě padnul nápad a přání, možná představa a chtění, změnit svůj přístup k životu, být více aktivní a v hlavě proběhla touha, že toto vás povzbudí a budete na sebe pyšní, ráda bych vás v tomto případě podpořila a byla vám nápomocná.

Docela si dovedu představit, že sice chcete dostát svému předsevzetí, ale že se sklenkou bublinek v ruce to bylo snazší, ale teď nevíte jak a kde a s kým, nebo kam zavolat.
Pokud bylo vaše předsevzetí směřováno na to, že chcete začít cvičit a nějak jinak jíst, tak je to podle mého názoru ta nejsprávnější cesta, ale podle zkušeností bych raději radila začít alespoň na chvíli jen s jednou změnou a to pořádně a postupně k ní přidat i ty další.

Jejda, napadlo mě, jestli jsem vám nevzala kus odvahy, tak to bych vážně nerada. Mluvila ze mě jen vlastní zkušenost, a to jsem beran, který se do všeho pouští rovnou a po hlavě, ale právě podle těchto svých nárazů, kdy jsem šla za každou cenu hlavou proti zdi, jsem se vybavila informacemi, že čím se věci dělají rychle, nemusí být trvalé, a to by přeci předsevzetí ve svém poselství chtít nemělo.
Kdo chce začít cvičit, tak mu mohu doporučit, čím by mohl začít, a pokud jste s Prahy, tak můžete zajít k nám do fitka. Vy kteří jste z daleka, nezoufejte, snažím se natáčet všechna možná DVD s různými programy, tak abyste si v nich i vy mohli vybrat a sestavit cvičební plán tak, jak mě se zdá pro začátek dobrý. Vy, kteří se rozhodli jít cestou , že chce nejdříve změnit stravovací návyky, tak mu jsem společně s kamarádem doktorem Richardem Pflegrem schopná dát základní informace.

Ale začněme dnes výběrem cvičebního plánu, a hned v dalších dnech se budeme věnovat úpravě jídelníčku.
Určitě budou mezi vámi ti, kteří budou nad sebou potřebovat bič, a ti kteří se do toho pustí po hlavě sami. Oba tábory chápu a budu jim držet pěsti ať to zvládnou a hlavně, ať je jejich změna životního stylu trvalá. Ale musím přeci jenom na adresu těch, kteří začnou sami říct, že si mohou velmi rychle po špatně zvoleném tréninku říct „a nebylo mi bez toho všeho líp". Ráda bych abyste si tuto větu neřekli, a proto přidávám své letité zkušenosti.

Ti klienti, kteří začali sami chodit do fitka, tak se na prvním tréninku namohli, tak že už příště nepřišli a to je důvod, proč vám chci říci pár důležitých rad.Návštěva fitness centra neznamená vždy hned začít cvičením na strojích, ale třeba jen cvičením vahou vlastního těla. A to spousta z vás neví, co je a není vybavena zásobníkem cviků, není to vaše mínus, ale důvod dát prostor zkušeným a proškoleným lidem, tedy cvičitelům a osobním trenérům.

Můžu vám garantovavat, že to nebudou vyhozené peníze , a když budete dobří, pilní a pozorní klienti, tak po absolvováním pěti až šesti tréninků si můžete osvojit základy kvalitního cvičení v posilovně. Na chvíli můžete trénovat sami a šetřit své finance, a pak si opět nechat svým trenérem sestavit jiný náročnější tréninkový plán. To je přece povzbuzující a posilující.

Vy, kteří se nechcete odevzdat do rukou osobních trenérů a uzavřít se do prostor fitka, můžete přijít za mnou za námi cvičitelkami aerobiku.

Doufám, že ještě pojem aerobik se ve vašich hlavách vybaví, a že jej nepřeválcoval pojem ZUMBA.
Zumba je dobrá, ale pro započetí změn v životním stylu není to „pravé ořechové". Holky, ženy, dámy, nejdříve se musíme zpevnit zevnitř a pak můžeme „vlítnout" na velké svalové partie.
Já jsem si pro tyto klientky vytvořila speciální program pod názvem Břišní pekáč, a nebo bych doporučila Pilates či cvičení na bosu nebo balančních podložkách.

A jako zkušený trenér bych se nebála vám doporučit H.E.A.T. PROGRAM,je to lekce pod vedením instruktora na speciálních mechanických chodicích pásech Maxrunner. Zvýší vám fyzickou kondici, zpotíte se a budete na sebe po absolvování hodiny patřičně pyšní.

 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz