collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Hanka radí: Zumba a naše zdraví

Hanka radí: Zumba a naše zdravíZumba - tento pojem je v současné době asi nejznámějším tréninkem ve světě fitness. Zumba je nádherné skloubení pohybu a latinsko- amerických rytmů. Je to nádherná taneční párty, když se umíš odvázat. Taky jsem se nechala zlákat a na čas se stala instruktorkou Zumby.


Úloha to byla nelehká a věnovala jsem se předcvičování necelý rok a ten mě stál spoustu zdravotních malérů a zároveň i zkušeností. Ráda bych se s vámi o ně podělila, třeba vám některé mé rady budou někdy k duhu.
Začněme u komunikace. Jsem ostřílená cvičitelka aerobiku, která si dělala kurz před více než......no je to dlouho, abych se v něm naučila jednu z nejzásadnějších věcí , a to od samotné zakladatelky České školy aerobiku Heleny Jarkovské, že komunikovat-mluvit a používat mikrofon je jedna z nejdůležitějších věci ve fitnessu.
To mě v Zumbě hodně chybělo a nepodlehla jsem tomu ,takže na mých hodinách jsem s lidmi mluvila a používala mikrofon a myslím si, že je to správně. Naštěstí jsem měla zkušenosti z mých začátků při prvních předcvičováních na lekcích pro veřejnost, kdy jsem cvičila a křičela všechny potřebné povely s takovým nasazením, že jsem si vysloužila uzlíky na hlasivkách a pořídila si mikroport, jako jedna z prvních cvičitelek. Považuji to jako jeden z mých nejdůležitějších nástrojů, které potřebuji k práci, a to jsem se na kurzu Zumby nedozvěděla.
Dalším velmi důležitým nástrojem je obuv. Ta z vás (cvičitelka), která je zapálená do Zumby, tak si určitě na internetu vyhledá potřebné informace, jak se na Zumbu obouti. Ale spousta klientek by ráda získala informace a nebo sama si chtěla pořídit boty na Zumbu. Když chce žena chodit jednou týdně na taneček Zumby nechce se jí možná investovat do speciálních tanečních bot a i já jsem měla jen dvě hodiny Zumby týdně, které jsem předcvičovala v botách na aerobik, abych si vysloužila malinkatou „úplně pidi" ostruhu na levé patě.
Kdo nic podobného nikdy neměl, tak vám moc blahopřeji, že jste si vždy uměli vybrat dobře padnoucí botu.Na Zumbu opravdu potřebujete speciální taneční botu a volnou špičkou s patou, aby chodidlo mělo prostor na otáčky a další taneční úskalí, které Zumba (v dobrém slova smyslu) přináší.
Závěr bude patřit tomuto heslu: Ať Zumba dál panuje ve fitness světě, ale ať slouží ke každodenní komunikaci, která se stále více v životě vytrácí a schovává se za Facebooky, a ať vede ke zdraví a radosti, ke které byla vymyšlena a určena.
Zumbě zdar a snad i zase brzy tanečnímu aerobiku a aerobiku vůbec!

 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz