collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Hanka Kynychová: Aktuálně z českých hor

Hanka Kynychová: Aktuálně z českých hor Nechte učení lyžování svých dětí na odborných lidech a ušetřete si tak své nervy a čas pro sebe.
Alespoň mě samotné se to tak zdá pohodlné a správné. Je už pravidlem, že hned po novém roce, odjíždí celá moje rodina, tedy kromě psa, na hory. Jsem docela konzervativní, co se týče výběru dovolené, a raději se spoléhám na osvědčená místa a ráda se tam vracím, mezi ně určitě patří Krkonoše a obec Strážné. Pro ty kdo tam ještě nikdy nebyli, tak vřele doporučuji, je tam naprostý klid a ticho.Alespoň mě se to tak jeví, pro mě a manžela je to místo, které je jako stvořené proto naučit tam své děti lyžovat a přitom bez nervů. Místo kam z každého apartmánu, nebo penzionu v klidu dojdete na sjezdovku, aniž byste se museli někam vláčet autem. To na horách nemám ráda, strašně ráda si je užiju bez vymožeností civilizace.
Už několik let jezdíme do penzionu ALSKÝ DŮM nebo do penzionu EXNAR. A tento rok, když začal intenzivně padat sníh a na všech televizích se mluvilo o kalamitě, tak na horách jsou opět všichni v klidu, jsou to ostřílení horalové, větrem ošlehaní a na zimu zvyklí. Padání sněhu je pro ně výzva, na kterou se celý rok těší a užívají si to. Naši známí vlekaři byli z nadílky sněhu potěšeni, protože do té doby byla, jak říkali, bída - sněhová bída.
Zasněžené stromy, půl metrové závěje, kromě svítících okének zasněžených chalup a široko daleko ticho a krásno.... pár slovy jsem na vás chtěla dýchnout horskou zimou.


A to že vypadl na půl dne proud, byla prověrka i našeho penzionu, elektřina zde pohání kromě jiného, jako je topení a sporák i vodu, a tak si mé děti poprvé vyzkoušeli šetřit a touto tekutinou a ranní hygiena proběhla tak, že každý vyfasovat kelímek s bublinkovou vodou, jiná nebyla a zbyla od dělání vinného večerního střiku a musel se vyzubit, tzn. vyčistit si chrup, děti se ohromně bavily a pro mě to byl test jak zjistit, které s těch tři je šetrné dítko, a kterému je to jedno, nezklamaly mě.


Snídaně se připravila na propan-butanu a teď pozor konečně se vyplatil můj romantismus. Na každou dovolenou nebo kamkoliv na jakkoliv krátkou či delší dobu jedeme, vozím s sebou svíčky a zápalky. Asi návyk z let tábornických, takže když vypadl proud, hbitě jsem vytasila sirky a zapálila svíčku, byla jsem pochválena, protože jsme hledaly nočník v půl druhé ráno a banán (holky dostaly hlad).


My jsme si sněhovou kalamitu užili, pořídila jsem dětem šusťákové návleky, o kterých jsem vůbec nevěděla, že existují a ušetřila si další nervy s neustálým okřikováním a ničením jejich radosti ze sněhové nadílky. S nálevleky a dobrými botami, ty jsem si teda vezla z Prahy. Díky tomu jsem je nechala válet ve sněhu až do naprostého unavení.


Posledních pár let si pokládám otázku, jestli mám raději letní nebo zimní dovolenou a po této odpovídám naprosto přesvědčivě, že tu zimní.


Hanka Kynychová: Aktuálně z českých hor
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz