collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Hanka radí: Na horách jíme zdravě

Hanka radí: Na horách jíme zdravě

V penzionu EXNAR ve Strážném v Krkonoších se skvěle vaří, ale nikdy jsem zde nepřibrala, proč to píšu? Protože spousta mých klientek a známých odjíždí na hory se slovy: „Já se tak těším, ale určitě si přivezu zase nějaký to kilo domů, ach jo".


Už když jsem před lety dělala pro rádio Kiss radiovou dietu a sedm týdnů jsem připravovala jídelníčky rady pro ženy, jak zhubnou a zlepšit si život, tak tento pořad byl naplánován i na vánoční a povánoční období, a se o tom zmiňuji právě nyní? Protože spousta zapojených žen odjela přes vánoční svátky nebo těsně po nich a já tady psala scénáře na horách a byla vystavena stravování se v hospůdkách či kioscích, a tak podobně. Spousta z nich měla oprávněný strach z toho, že se nebudou moci věnovat svému záměru, zdravě a vyváženě jíst a hubnout podle svého rozhodnutí.Ano, bohužel je tak, zeleninových a dietně připravených jídel je v restauracích jako šafránu, ale od těch dob, kdy se vysílal tento každodenní pořad, se mnohé změnilo.


Ano, na jídelníčních pořád budou převládat české hotovky a zahuštěné polévky, ale vždycky už tam najdete i zeleninový salát a kuřecí s rýží, to je pokrok a dovolená se tak dá přežít bez úhony kil na víc.
Ale zpět k nám do penzionu. To že jezdím do Strážného, do Krkonoš už jsem vám sdělila, budu ráda když i vy dáte svůj typ na krásné místo na horách, kde je vám dobře a uděláte tak jistě radost spoustě lidem, kteří o těchto místech nevědí.


Jirka Exnar a jeho žena Líba jsou stejně staří, no dobře jsou o několik let mladší, než já s manželem, milí lidé, ale dětí mají stejně jako my s Jindřichem a Líba ohromně a zdravě vaří, ne kvůli mně. Do jejich penzionu jezdí spousta fajnšmekrů a lidí s branže gastronomie a všechny uspokojí a nadchne.


Má smysl pro chuť, zbytečně nepřesoluje a nechává prostor po chuť samotného jídla, moje děti jsou nechtěná komise každého, jak mého, tak cizího jídla, a jako že si nevybírají a sní úplně vše. Když jim jídlo nechutná protože je slané nebo se prostě někde ztratila chuť záměru, tak je nenutím, ovšem tady sní úplně vše.
Ostatně můžete vyzkoušet sami, tady je týdenní menu, které připravila Líba na tento týden
Polévky: dýňová-Hokkaidó, kedlubnová, bramborová, pórková, boršč, mrkvová.


Hlavní jídla: rýžové těstoviny s cuketou-ano byla to večeře a někdo by mohl namítnout, že těstoviny večer ne a je to správně - ani já jsem je nejedla a těšila jsem se na ně druhý den ne oběd, kdy jsem dostala krůtí plátek s dušenou zeleninou a mezi dalšími pochoutkami byl také gulášek. My jsme jej měli s bramborem a následovalo lyžování.


Další menu bylo například složené z grilovaná ryby a přírodním grilu a zeleninový salát ochucený....
Strážné má asi svým významem ochraňovat, a mě se to tady děje.
Pevně věřím, že se mi od Líby podaří získat alespoň pár receptů na její pochoutky. Jakmile je získám, tak se s vámi podělím


Hanka radí: Na horách jíme zdravě
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz