collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Večerní lyžování je balzám na nervy

Večerní  lyžování je balzám na nervyNa hory, tedy na zimní dovolenou, jezdíme s rodinou už řadu let do Střážného. Kdo neví, kde se nachází sídlo strážných andělů, tak Strážné leží v Krkonoších kousek nad Vrchlabím a je to obec od dvou stech obyvatelích.


Ve Strážném se všechny moje děti naučily lyžovat. Opravu i moje holky se letos naučily samy chytat pomu a vyjely na svah. Filip se ve Strážném učil na té samé sjezdovce lyžovat před osmi lety. Takže, chvála bohu, všechny naše děti už začínají být samostatné jednotky, které nebrečí a jezdí jako ostřílení horalové.

Děti se tedy dokáží zabavit samy, vyblbnou se spolu a večer jsou tak unavené, že usnou kolem půl osmé a já se tak s manželem po hodince můžu vystřídat na večerním lyžování.

Takže tím jsem chtěla jen říct že večer jsou tak unavený že usnou kolem půl osmý a já se můžu po hodince vystřídat s manželem na večerním lyžování. Jezdit večer až do 21:00 na sjezdovce je tak nádherný pocit. S každou jízdou, ať už dolů nebo nahoru, si uvědomuji, že v Praze bych touhle dobou byla určitě doma u plotny a vařila, koupala holky nebo.....no prostě všechno ostatní, jen bych nebyla venku na vzduchu.

Jezdit klidně i v -17˚C a nebo dokonce v -20 ˚C bylo úžasné a jestli si teď ťukáte na čelo, zda jsem normální, tak musím podotknout, že fakticky jsem. Při první jízdě jsem si říkala, že mi asi umrzne hlava a dutitny budou doslova duté, jestli je okamžitě nedám do tepla a tak jsem si nasadil ne moc slušivou kuklu a dala jsem si brýle na nos, helmu a stálo to za to. Hned při další jízdě jsem pociťovala nádheru z prostoru a prostě z pocitu, že tu jsem a můžu si to užít.

Jestli někdo z vás, kdo si teď čte moje řádky, má smutnou náladu, a nebo neví, čím by se dobil pozitivní energií a ani víno nezabírá a vy máte všeho zkrátka dost, tak mám zaručenou radu. Sedněte do auta a vyrazte na hory, kde mají i večerní lyžování. Strážné určitě není jediné místo, kde se lyžuje i večer, ale i tady pro nás má ještě jeden velký bonus a navíc, kterým je naprostý klid. Nikde nehuláká žádná muzika z amplionu, žádní lidé zde nekouří marihuanu, nejezdí kolem auto za autem, a vy tak můžete pouze slyšet, jak vám sníh šustí pod nohama. A to je pro mě opravdový relax.

Zmrzlá, příjemně okysličená, spokojeně unavená, to je to co jsem chtěla, aby na vás z tohoto článku dýchlo a přeneslo se na vás.
Tak někdy na horách ve Strážném na viděnou!


Večerní  lyžování je balzám na nervy
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz