collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

ROZHOVOR S KAMILOU HÜBSH

ROZHOVOR S KAMILOU HÜBSHRodačka z Mostu začínala v rodinné kapele. Dnes má kapelu svoji, vystupuje v Hard Rock Café a má v plánu dobýt svět s českou muzikou. Držme jí palce.


Vy jste se na naší hudební scéně objevila teprve nedávno, přestože už nejste ve věku začínajících hvězdiček typu Ewa Farna. Na co jste čekala?

Myslím, že každá věc v životě má prostě svůj čas. Někdy se můžete úplně přetrhnout a nic, jindy to jde úplně samo. Když se na to dívám zpětně, trochu mi chyběl takový ten správný impuls. Vždycky jsem ráda zpívala, hlavně v rámci rodinné kapely, a prostě mě to bavilo. Muzika mi přinášela radost, kterou jsem mohla dát posluchačům, byl to spíš takový koníček. Až pak konečně přišel ten správný podnět na soutěži „Pretty Woman". I když paradoxně mojí soutěžní disciplínou nebyl zpěv.

A vyplatilo se to čekání-nečekání?

Rozhodně. Jsem teď maximálně spokojená, protože jsem ve správný čas potkala správné lidi a je z toho úplně nový singl. Dali jsme ho dohromady s producentem Martinem Ledvinou a aktuálně se objevuje v rádiích. Mám kolem sebe skvělé muzikanty, skvělou kapelu, pravidelně hrajeme v pražském Hard Rock Cafe...

Bylo zpívání před publikem vždycky vaším snem?

Neřekla bych snem, takovým tím, kdy jde člověk přes mrtvoly, ale rozhodně mě to baví. Jakmile jsem na pódiu, je to obrovská spousta energie a opravdu si to užívám. Dokonce tu a tam slýchám, že jsem na pódiu někdo jiný... Ale můžu všechny uklidnit, žádná diagnóza, jen mám prostě na pódiu hromadu energie navíc. A nehraje roli, jestli jsou posluchači dva, nebo jich jsou dva tisíce.

Věnovala jste se muzice už od dětství?

Věnovala jsem se jí průběžně, ať už šlo o zpívání nebo hraní na hudební nástroje. Ale spíše jako koníčku. Zvládla jsem úspěšně i několik pěveckých soutěží, nicméně nad posunem více ke zpívání tehdy vítězila rodina a jiný typ školy.

Dnes se tedy věnujete jen zpěvu, nebo vás živí i něco jiného?

Věnuji se hlavně zpěvu, ale mám i brigádu, kde si užívám i ten „anonymní" kontakt a povídání si s lidmi.

Co se týká rodinné kapely, není to trochu nevýhoda, nehrozí občasná ponorková nemoc?

Mít v rodině ponorkovou nemoc - nechtěla bych vidět ten obývák nebo rodinnou večeři. (smích) Ne, to nehrozí. A vzhledem k tomu, že mám už svoji kapelu, tak to nehrozí ani do budoucna.

Zpíváte především převzaté písně, máte v plánu věnovat se i vlastní tvorbě?

Převzatá muzika je hlavně z 80. let, v repertoáru mám i 90. léta a i něco ze současnosti. S kapelou hrajeme hodně akustické verze, na větších akcích pochopitelně i ostřeji. Vybírám si výhradně věci, které jsou mi blízké, jsou to takové srdcové záležitosti. A vlastní tvorba je velmi aktuální - jeden singl je hotový a další připravujeme, takže letní festivaly stejně jako posluchači rádií se můžou těšit na hodně zajímavou českou muziku.

Vaše příjmení je pravděpodobně umělecký pseudonym, proč? A proč zrovna Hübsch?

To je velmi jednoduché. Původní příjmení je Hybášková a nějak jsem necítila potřebu plést se na googlu s tímhle politickým příjmením. Tak jsem zvolila kratší verzi, ze které toto počeštělé jméno pochází - hübsch. A víte, jak se to líbí moderátorům, když se mnou dělají rozhovory? Hned mají téma. Úplně všichni. (smích)

Zúčastnila jste se také několika soutěží krásy, co vám tohle soutěžení dává? Jste soupeřivý typ?

Spíš bych řekla soutěživý a cílevědomý typ. Když už si cíl stanovím, jdu za ním. U těchto soutěží jsem si řekla, proč ne. A přínos? Hlavně nové zážitky a především dobrý pocit.

Kam byste ráda svoji kariéru posunula?

Určitě se chci věnovat české tvorbě a přinést posluchačům příjemnou českou muziku se spoustou energie. Prostě promítnout samu sebe do písniček. A na koncertech se pochopitelně můžou všichni těšit i na moje oblíbené písničky od interpretů jako je Lenny Kravitz, Madonna, Scorpions, Kim Wilde, Agnes Carlsson, Jon Bon Jovi...

Zapojila jste se mimo jiné i do charitativní činnosti Hanky Kynychové, proč? Co vás na její práci oslovuje?

Obecně si myslím, že pomáhat těm, kdo si dlouhodobě anebo v daný okamžik nedokážou pomoci sami, je správné. Na Hance se mi líbí ten zápal a vytrvalost. Tady se trochu vrátím do rodného Mostu a trochu si tímhle směrem rýpnu - myslím, že mnozí místní pesimisté by v Hance určitě viděli obrovskou inspiraci. Do Mostu se jinak vracím moc ráda, ale někdy mi tam chybí to sluníčko toho nadšení, jaké vidím právě u Hanky.

Máte vztah k dětem z dětských domovů, charitativní oblasti?

Charitativní oblast je mi blízká, protože jsem toho názoru, že dobré věci bychom měli dělat, když můžeme. Nejhezčí jsou pak ty šťastné úsměvy. Obzvlášť, když rozzáří často posmutnělé tváře a duše v dětských domovech.

A když už jsme u Hanky, jaký je váš vztah ke sportu?

Vztah je kladný. (smích) Ne, opravdu. Ráda si zaplavu, ráda si zajdu zacvičit. Ne proto, že bych nějak extrémně prožívala váhu, postavu a podobně, ale ten dobrý pocit je k nezaplacení. A úplně nejradši mám trampolíny.

A co vy a zdravý životní styl?


Někdy si rozumíme a někdy méně. Jako každá holka, žena, jsem pochopitelně vyzkoušela různé diety, ale nakonec jsem zjistila, že intuice se zdravou dávkou selského rozumu je pro mě to nejlepší. Cítím se dobře. A čokoládu si rozhodně neodpustím. (smích)

Co máte momentálně v plánu, ať už se to týká jakékoliv oblasti?

Hned po rozhovoru vyrazím do Hard Rock Café na úžasná žebírka, zítra budu spát do desíti (konečně), pak mě čeká zkouška s kapelou. Čeká mě taky další koncert v HRC, večer si užiji hezkou večeři a v průběhu týdne dokončíme s Martinem Ledvinou singl „Pocity zakalené". Jinak mě čeká promo po rádiích, příprava charitativní akce v Mostě, další vystoupení, jednání o festivalech na léto... A budu ráda, když se potkáme na některém z mých koncertů.ROZHOVOR S KAMILOU HÜBSH
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz