collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Rozhovor s Markétou Mayerovou

Rozhovor s Markétou Mayerovou

Markétu Mayerovou jistě znáte jako moderátorku Snídaně s Novou či pořadu Rande na TV Nova, kde několik let působila jako moderátorka v tandemu se svým tehdejším manželem Slávkem Bourou.  Markéta se v současné době věnuje nejen moderováním nejrůznějších akcí (za všechny jmenujme charitativní koncert na hradě Houska), ale také je projektovou manažerkou a věnuje se psaní.

Kromě toho všeho je Markéta mojí letitou kamarádkou. Naše kamarádství začalo, když mému synovi bylo sotva devět měsíců a Markéta byla čerstvě těhotná s Agátkou. Já jsem vyjížděla po celé ČR a dělala jsem promo akce k mojí první cvičební videokazetě. Byl to první titul, který vyprodukovala moje edice Hejbejse a Markéta, tehdy ještě se Slávkem Bourou, uváděli tyto promo akce po celé ČR v obchodních řetězcích Tesco. Akce Tesco tour byly velmi náročné a Markéta to tehdy zvládla i v pokročilém stavu těhotenství s profesionálním přístupem. Já jsem jí zase po porodu sloužila jako osobní trenér. Hubly jsme společně. Postarala jsem se o její nabraná kila během těhotenství. Během osmi týdnů, než šla opět na televizní obrazovky, jsme společně chodily běhat, posilovaly jsme, a také jsme kojily J

Pak nás děti a manželství, jak už to v životě bývá, na nějakou dobu rozdělily. Zkrátka se naše životní etapy rozešly, abychom se mohly opět setkat.  Protože Markéta je pro mě opravdu symbolem profesionální práce, tak jsem ji před pár lety oslovila se spoluprací na aktivitách mého Nadačního fondu Hanky Kynychové. Bez jakéhokoliv problému se ujala moderování různých promo akcí a koncertů pro děti z dětských domovů bez nároku na honorář.

Nejen proto, že mi moc pomáhá, ale také proto, že mám někdy pocit, že českým médiím chybí profíci,  jsem jí přála, aby se opět vrátila na obraz či do éteru. A tak když jsem se dozvěděla, že se Markéta vrací do rádia, kde před lety začínala. Hned jsem jí volala, abych jí pogratulovala. Markétu jsem zastihla spokojenou a šťastnou. Plnou očekávání a těšení se z nových dojmů. A hlavně z ní šla úžasná energie, protože opět dostala možnost dělat, co jí baví. A i když zrovna u své maminky věšela na zeď obraz, poprosila jsem jí rozhovor na svůj web kynychova.cz.

Markét, zastihla jsem tě spokojenou a šťastnou – mám pravdu? Nebo jak e opravdu cítíš, když tě zítra čeká návrat do éteru?

Ano, obojí. Těším se moc, i když zrovna teď jsem ze zítřka nervózní.

V rádiu si začínala svojí kariéru moderátorky. Jaké to je být na tom stejném místě, ale o pár let později – starší a zkušenější? Říká se, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš…

To se sice říká, ale u rádia to myslím neplatí. Pokud se totiž do rádia zamiluješ, jako se to stalo mě kdysi, tak ta láska je celoživotní a kdykoli máš možnost se k němu vrátit, pokud ti to tedy současná pracovní či osobní situace dovoluje, tak to uděláš.

Potkaly jsme se před pár týdny na zimní dovolené ve strážném v Krkonoších. Už tam jsi tuhle úžasnou novinku věděla a neřekla jsi mi o tom? J

Věděla a neřekla.:-) Ale neber si to osobně, jsem v tomhle pověrčivá a neřekla jsem to nikomu.

Před více než rokem jsem připravovala charitativní koncert na podporu dětských domovů a ty jsi mi pomáhala hlavně produkčně.  Čím jsi se živila po odchodu z obrazovek TV Nova a Top TV? Málo kdo o tobě totiž ví, že nejsi pouze moderátorka.

Spoluvlastnila jsem několik firem a tedy se i podílela na jejich vedení, Měla jsem řadu zaměstnanců, méně radosti ze života a těžké sny o DPH. Tudy cesta pro mě nevedla. Pak  jsem začala pracovat v agentuře Aura-pont, jako projektová manažerka. A to je úžasné – vymyslíš si akci nebo projekt, najdeš si klienta, přesvědčíš ho, že to zrovna potřebuje, zprodukuješ to, vyfakturuješ a můžeš vymýšlet znovu. To mě moc baví a nadále v tom pokračuji.

Při přípravě onoho charitativního koncertu jsi mě seznámila se skupinou Screamers, která na koncertě také vystoupila. Spolupracuješ s nimi stále?

Teď o nich píši knihu a když všechno dobře dopadne, tak bude  její křest  na show k jejich15. výročí 30.5. v Divadle Hybernia.

Kromě práce se spolu potkáváme i u mě ve fitku, kam pravidelně chodíš na moje lekce, či lekce mých kolegů instruktorů. Jak jsi na tom se cvičením? Musíš se k němu nutit nebo si bez něj neumíš život představit?

Celý život se u mě střídala období nucení se s nucením menším. Až teď v létě se něco zlomilo, aniž bych to nějak chtěla, začala jsem cvičit i dvakrát denně, např. ráno heat, odpo brusle, další den dopo kolo a odpo břišní pekáč u tebe. Tak nějak mě to začalo děsně bavit. Jasně, že už v tom nejedu 2x denně, ale několikrát v týdnu ano.

Není to žádné PR mého fitka – Markéta si své lekce u mě ve fitku řádně platí J A cvičení jí jde rozhodně k duhu! Markét, co ti cvičení přináší?

Kromě radosti, že tě vidím J  mi přináší bolavé tělo. J A taky endorfiny a tudíž skvěěěěěělou náladu. A propocená trička, A menší zadek. A radost ze sebe sama. A vůbec, vždycky je lepší se alespoň trošku pohnout, než se vůbec nehnout.:-)

Markéto, moc ti děkuji za rozhovor a přeji ti mnoho úspěšných vysílání J

Hanka

 

Text: Hanka Kynychová
Foto: Frekvence 1 a archiv kynychova.cz 


Rozhovor s Markétou Mayerovou
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz