collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Každý máme svého guru a já mám hned dva

Každý máme svého guru a já mám hned dvaJe tomu už 25 let, kdy jsem přišla do Prahy a toužila jsem po velké životní změně. Byla jsem vyčerpaná ze svého dosavadního žití. Jestli si při pohledu na můj život myslíte, že jsem dítě štěstěny, tak vás musím ujistit, že dětmi štěstěny jsme všichni. Jen je na nás, jak si umíme věci přehodnotit a čemu dáme v životě přednost.


Když jsem tenkrát odcházela z Kroměříže do Prahy, měla jsem dobré ale pro mě ne moc zajímavé pracovní místo, manželství, které mě také moc nebavila a v duši touhy, které mě lákaly. Začala jsem proto více poslouchat své já a rozhodla jsem se pro totální životní změnu. Jsem ráda, že jsem tenkrát zariskovala, moje rozhodnutí bylo dobré. Musím říci, že jsem o svém rozhodnutí odejít do Prahy nikdy nezapochybovala.
Mým konkrétním cílem bylo, že se chci stát cvičitelkou aerobiku a za tím jsem si tvrdě šla. Poznala jsem svoji první životní učitelku, která mi nabídla vysněné, ne však moc dobře placené, pracovní místo. Bylo mi jedno, že jsem měla málo peněz, našla jsem se a byla jsem šťastná. Tou dámou, mojí životní učitelkou, byla Helena Jarkovská.

Tak dlouho jsem žila ve svých nenaplněných touhách, takže jsem jich v sobě měla hrozně moc a začala jsem si je tedy postupně plnit všechny. S jídlem totiž roste chuť  Cvičitelkou to začalo a pokračovalo to závoděním. Hned to vysvětlím. V té době se na trhu sportu rozšířila nová disciplína, kterou byl sportovní aerobik. Pro mě to byla disciplína, kde jsem mohla zúročit svých dvanáct let tréninku moderní gymnastiky. Helena Jarkovská mi udělala první choreografii a já získala hned krásné sedmé místo na mistrovství republiky. Potřebovala jsem ale trénovat víc, a taky jsem strašně špatně jedla. Vlastně jsem radši nejedla vůbec.

Vyslala jsem tedy další životní myšlenku potkat někoho, kdo by mě naučil jíst, a kdo by mě vybavil informacemi jak na to. Povedlo se to, potkala jsem Ludvíka Pokorného - trenéra a dietologa, dlouholetého předsedu kulturistického svazu, který má za sebou spoustu svěřenců, které trénoval, a kterým na krku díky němu visely medaile. Když jsem za ním přišla, že nemám žádnou sílu, ale potřebuji trénovat a chci být úplně nejlepší, tak mi řekl, abych přišla, až pochopím, že musím jíst, abych byla tím, čím chci. Poslechla jsem ho a začala jsem se od něj učit jak jíst a jak zacházet se svým tělem a energií.

Povedlo se, začala jsem mít konečně postavu, a také výkony, jaké jsem si přála. Třetí místo na Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku (v letech 1995 a 1996) mi udělalo radost a taky jsem konečně jedla, co jsem chtěla a nebyla jsem živa jen z jednoho jablka denně. Zkrátka jsem nebyla unavená a ztracená, ale plná energie a šťastná.
Oba životní učitele mám dodnes vedle sebe. Helena přijala moji nabídku a začala pro mě vyučovat na školení Břišní pekáč. Je to můj fitness program, který jsem si nechala patentovat. Cvičení je zaměřeno na posilování břišních svalů, svalů středu těla, vnitřních svalů a posilování pánevního dna. Školení i cvičení má velký úspěch jak u veřejnosti, tak i u lektorů, kteří na školení přijdou. Je to vlastně nový artikl pro fitness cluby, jak získat zisk novým způsobem.

Od dob, kdy jsem začala pracovat s Ludvíkem, uběhla pěkná řádka let. Můj věk pokročil a mé tělo mi začalo dávat informace, že bych jej měla opět vyhledat, aby mi poradil. Mých 43 let není žádný věk, jen se v našem ženském těle začnou dít divné věci, které nesmíme přehlédnout. Pro srovnání uvedu, že je to stejné, jako když se z nás stanou ženy a začne první menstruace. To se také hlásí naše první hormony.

A protože pozoruji, že moje tělo a postava prochází změnami, zavolala jsem tedy svému životnímu trenérovi. Vypadá pořád stejně. Pořídil si další manželku, se kterou čeká další miminko. Není divu, je pořád plný síly a vypadá ve svých letech velmi přitažlivě. A víte, co jsem se od něj dozvěděla? Naštěstí jsem s tím tak trochu počítala. Řekl mi: „Hanko, budeš muset začít opět pořádně makat a začít tahat železa."

Holky, začala jsem cvičit ze dne na den a je to paráda. Svaly si pamatují, že se s nimi dříve šetrněji zacházelo a uvítaly pravidelní trénink v posilovně. A protože Ludvík je odborník na doplňky výživy, nakoupila jsem si hned tyto produkty: Aminokyseliny Aminostar a L-Carnitine 1500 Liquid concentrate. Tyto produkty můžete zakoupit u mě ve fitku.

Cesta, kterou jsem se nyní vydala, bude ještě potřebovat další změny. Klidně se do nich můžete pustit se mnou, ráda se stanu i já vaším guru, pokud budete chtít.
Budu vás pravidelně informovat o všech svých dalších krocích a o svém počínání v posilovně a s výživou. Dodám vám i svůj jídelníček a trénink.
Tak tedy krásné postavě zdar!
Vaše Hanka


Každý máme svého guru a já mám hned dva
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz