collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

vaříme a jíme

Hanka radí:Pečujte o své zdraví, pěstujte EKO potraviny!Hanka radí:Pečujte o své zdraví, pěstujte EKO potraviny!

 

Velmi často se mě lidé ptají, jestli dokážu vydržet bez cvičení. Vždycky odpovídám, že když jsem ještě neměla děti, tak se dá říct, že jsem cvičila pořád. Když jsem necvičila s veřejností nebo sama v posilovně, tak jsem trénovala nebo vytvářela choreografie pro klientky či děti a byla jsem pořád v teplákách. Lenošení mě příšerně obtěžovalo.

 

O medu, jednom z nejstarších sladidelO medu, jednom z nejstarších sladidel

JAK VZNIKÁ, CO OBSAHUJE A JEHO PŘEDNOSTI.

Med je pravděpodobně nejstarším sladidlem, které člověk používá. První doklad o znalosti medu je více než 15 tisíc let starý. Staří Řekové uctívali med jako pokrm bohů a obětovali ho při svých náboženských obřadech. Med byl dáván jako cenný dar také do hrobek faraónů, dokonce se jím také mumifikovalo. 

 

Strašáci naší stravy aneb proč omezit bílý cukrStrašáci naší stravy aneb proč omezit bílý cukr

Když jsem psala knihu Zachraňte si život, zamýšlela jsem se nad tím, jaké nejhorší stravní zlozvyky máme. Spousta odborníků na zdravý životní styl mi dala zapravdu. To nejhorší, co můžete jíst, je bílý cukr, bílá mouka a uzeniny. Dnes Vám povím, proč je bílý cukr tak špatný.
 

Bílá mouka aneb spousta prázdných kaloriíBílá mouka aneb spousta prázdných kalorií

Už víme, že bílý cukr našemu tělu škodí, a také jsme zjistili, proč je tak nezdravý. Nyní bych Vám ráda pověděla o tom, že bílá mouka našemu organismu ubližuje úplně stejně. Paradoxem je, že bílá mouka a bílý cukr chodí téměř vždy ruku v ruce. Najdeme je totiž často ve stejných potravinách, oba dva tvoří tzv. prázdné kalorie. Bílá mouka neobsahuje žádnou vlákninu ani výživné látky. V praxi to znamená, že Vaším tělem rychle projde a brzy přichází opět hlad. Má vysoký glykemický index, čili Vaše tělo opět zatěžuje.
 

Bylinky nejen pro maminkyBylinky nejen pro maminky

Všichni víme, že je Hanka maminkou třech dětí. Bohužel dvě z nich trpí celiakií, tedy nesnášenlivostí lepku, který se nachází v jinak velmi prospěšných a zdravích obilovinách. Ne všechny obiloviny obsahují lepek. Máme i tzv. bezlepkové obiloviny jakou jsou jáhly - proso, rýže, pohanka. Práce s nimi není složitá, ponejvíce vaříte klasicky do změknutí. Ovšem, horší a náročnější je jejich použití v sypkém stavu v podobě mouky či krupice. Největší problém v jídelníčku bezlepkáře je pečivo. Lze upéct bezlepkovou buchtu či chleba z již připravených směsí, ale bohužel, obsahují vždy dost chemických látek, která pomáhají držet těsto, kypřit těsto, barvit těsto... Prostě, aby bezlepkář nepoznal, že nejí klasický chleba a uspokojil své chuťové buňky. Buď tento fakt přijmete a budete konzumovat tyto napodobeniny, nebo si zvyknete, že pečivo bude ve Vašem jídelníčku minimálně. V dalších kapitolách tohoto seriálu se budeme podrobněji věnovat bezlepkovému pečení ze základních surovin, ne ze směsí. Nyní pro ty, především již dospělé, kteří se rozhodli pečivo vyřadit a budou konzumovat obiloviny ve vařeném stavu.
 

Blahodárná vlákninaBlahodárná vláknina

Proč ji mít v jídleníčku?
Často se ptáte, proč je vláknina pro naše tělo tak důležitá. Zastávám názor, že je nepostradatelná. Vláknina je směs nestravitelných sacharidů vyskytujících se zejména v obilovinách, cereáliích, ovoci a zelenině, které procházejí žaludkem a střevy v nezměněné podobě. Podle rozpustnosti vlákniny ve vodě ji dělíme na rozpustnou a nerozpustnou. Příjem obou typů vlákniny potravou je pro naše zdraví nezbytný. Nerozpustná vláknina je hrubá hmota, která se sice ve vodě nerozpouští, ovšem dokáže vodu velmi dobře vstřebávat. Patří sem celulóza obsažená ve slupkách obilných zrn, ovoci, zelenině, nebo lignin obsažený v houbách. Dobrými zdroji jsou zejména celozrnné pečivo, semínka, ořechy, pšeničné, rýžové a kukuřičné otruby nebo neloupaná rýže.
 

Očima muže: Zdravá strava není věda

Zdravá strava není věda

Dokonce to není ani mučení. Jde jen o trochu disciplíny, což je ovšem vlastnost, která u většiny z nás není stoprocentní. Někdy jsme na sebe prostě tvrdší a někdy si dopřejeme víc pohody. Co je ale pro pokusy zdravěji či dietněji jíst vražedné, jsou většinou dostupné texty a články na dané téma. Co autor, to názor a navíc jako by se všichni předháněli v „odbornosti", tedy spíše nesrozumitelnosti svých rad. Člověk aby na to studoval dietologii a tělesnou výchovu na vysoké škole. Jelikož jsem laik, pokusím se s vámi také laicky podělit o mé zkušenosti a postupy. Tedy ty zdravé. Ty z období, kdy hodím disciplínu za hlavu, si raději nechám pro sebe. Následující řádky tedy nejsou určeny těm, kdo v dané problematice „jedou", ale spíše těm, kdo tápou, či teprve uvažují, že by případně něco ve své životosprávě změnili, a to zejména z důvodů regulace váhy a sebevědomí, jinými slovy zbavení se špeků.

 
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz