collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

První prázdninový výlet: Tábor Žlutice

První prázdninový výlet: Tábor ŽluticeLetos o prázdninách jsme se s manželem rozhodli pojmout léto pragmaticky. Na dovolenou u moře nám tentokrát nezbylo. A tak jsme domácí koupání u bazénu se slanou vodou nazvali „letní trénink holek - Sáši a Sófy". Abyste rozuměli, chceme holky naučit plavat, tedy je to hlavně manželova záležitost. Ovoce už sklidil, Sofie už plave jak pod vodou, tak i nad ní. A Sáša? U té to vypadá, že to spíše nechce ukázat, protože jí sestra předběhla. Ale jak ji znám, nevydrží jí to zaseknutí dlouho a do týdne bude plavat bez rukávků taky.

Na první prázdninový výlet byla návštěva Filipa na letním táboře v Borku u Žlutic. Je to bezlepkový tábor (vaří se pouze bezlepková strava), kam náš Filip jezdí od svých šesti let. Tenkrát před těmi šesti lety jsem brečela jako želva - jedináček odjel, co budu dělat :-) Když se tenkrát po třech týdnech vrátil, tak si užíval normálního příboru, jídla a talíře, protože ti týdny jedl jen lžící z ešusu a říkal: „Mami, to bylo...no, tak prostě to nebylo nic normální, místo záchodů latríny, na plenou vodu jsme museli naštípat dříví, spali jsme i několik dní pod širákem." Jeho ponožky jsme ani nezkoušela prát :-) Přijel ale posílený a spokojený, což je důležité. Ještě dlouho při večerním společném usínání vyprávěl, jaké to bylo, když chodil v noci na hlídky, a nebo za odměnu mohl spát v týpíčku u ohně. Je to tábor, který dnešní děti potřebují jako sůl. Filip tam jezdí už šest let a vždycky s sebou zlanařil i nějakého kamaráda. Žádný nevydržel. Jen jeden, Ludvík, jezdí s Filipem pravidelně. A letos jsme jejich stan číslo 11 navštívili i s holkama.


Holinky pro holky byla dobrá volba. My s Jindřichem jsme tábornické oblečení trošku nezvládli a o to víc jsme se pak smáli. Tábor je v lese a cesta lesem dlouhá a bahnitá. Manžel v žabkách využíval každou louži, aby si omyl zablácené nohy a já konečně dotrhala svoje tři roky staré sandály. Všem maminkám doporučuji vypustit jejich ratolest na takový tábor s polní kuchyní a bezva lidmi, kteří razí stejné heslo jako já "život není peříčko a děti, které si sáhnou na realitu život v dětství tady přežijí".


Okolí je u Borku u Žlutic nádherné. Po rozloučení s Filipem, kdy jsem po letech dostala diplom z bojové hry, kterou jsme na táboře během návštěvy s dětmi absolvovali, jsem měla radost. Text zněl: Mamka Hanka za nejlepšího pamatováka a Taťka Jindřich za střelbu. Radovala jsem se jako malá a byla pyšná, že mě děti viděli přebírat diplom.


Ale zpět k okolí. Jeli jsme se ubytovat do penzionu v obci Semteš, který nesl názve U Devíti vidlí. Krásná záležitost, veškerý nábytek a dveře byly z nasivu (asi dubu), trámy v pokojích byly původní, podlaha z dřevěných prken. No prostě ze všeho na nás dýchala energie, kterou v sobě ty věci měly. Žádná blamáž, napodobeniny z plastu atd.


Na výlet jsme pak vyrazili do Babiččina dvorečku v Kobylé u Žlutic. Je to farma pro děti. Měli jsme štěstí na kouzelnou paní, která z legrace tvrdila při představení, že je paní Slepičkouvá, a že sem na farmu se zvířaty vlastně zapadá :-) Pili jsme kozí mléko, chovali koťátka, krmili mývala Pepu, hladili živého kozla Fandu. A hlavně jsme měli možnost vidět několik vysloužilých koní pana žokeje Váni a pak i pana Váňu osobně.
Z farmy jsme se vydali do obce Chýš, do zámku za pohádkovou prohlídkou. Točilo se zde prý snad dvanáct pohádek. Když se začal ozývat hlad, zamířili jsme do zámeckého pivovaru. A právě zde jsme náhodně zahlédli pana Váňu.


Prohlídka zámku byla první prohlídkou, kterou jsme s holkama zvládli bez zlobení a nudy. Jsou to frajerky a pivo v místním pivovaru si užily stejně jako následnou procházku zámeckou oborou.
A protože jak už jsem říkala, paní Slepičková byla opravdu kouzelná a sdělila nám, že má občanské sdružení Cesta z města, které kromě jiného připravuje řadu cyklistických tras pro turisty, kteří navštíví tento region, poprosila jsem ji z legrace, by nám naplánovala náš rodinný den, který jsme věnovali výletům. Neváhala dlouho, vzala mapu a udělala tři kroužky. Po návštěvě farmy, prohlídce zámku a po procházce oborou se zmrzlinou jsem věděla, že toho mají holky dost, takže další část plánu budeme muset absolvovat zase příště. Určitě se chci do tohoto kraje vrátit ještě několikrát.
Vyzkoušejte si tento region i vy. A pro radu a ubytování můžete využít třeba právě paní Slepičkovou - www.penziontouzim.cz :-)


První prázdninový výlet: Tábor Žlutice
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz