collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Můj zážitek: XV. všesokolský slet

Můj zážitek: XV. všesokolský sletNa začátku července jsem měla možnost setkat se s panem starostou Prahy 1 panem Oldřichem Lomeckým. Na tom, že jsem se s ním setkala, není asi nic tak divného, to může každý občan, který o setkání bude stát, stejně jako jsem stála já. Radnice Prahy 1 v čele s panem starostou mi totiž vyšla vstříc a poskytla mi prostory pro trénování dětí z dětských domovů v rámci našeho letního soustředění, které se koná v červenci a v srpnu v Praze, v rámci mého charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou.

Poprvé v životě jsem tak vstoupila na půdu Tyršova domu a dostala jsem se do všech čtyř tělocvičen. Jsou to opravdu krásné prostory, a tak věřím, že v Tyršově domě bude dětem dobře trénovat a nacvičovat choreografie, s kterými pak budou v listopadu bojovat o medaile na velkém finále. Pevně věřím, že v tomto prostoru se na děti přenese píle a disciplína, která je pro sokoly na prvním místě.


Slovo dalo slovo a za pár dní jsem seděla v pražském Edenu na 150 výročí sokola, v rámci něhož se pořádal patnáctý všesokolský slet. Na všesokolský slet mě pozval právě pan Starosta Lomecký, který je mimo jiné také prvním místostarostou České obce sokolské. Moc jsem se těšila, protože sama jsem několikrát nacvičovala na „spartakiádu" a myslím si, že pohyb a pravidelné setkávání při nacvičování choreografií měli svůj význam. Myslím si dokonce, že tato tradice by se v Čechách měla co nejdříve zase rozhýbat, protože pohyb obecně děti snad ani nemají ve svém slovníku.


Možná si někdo řekne, proč se vracet zpět, když doba je jiná, ale já musím sama za sebe říct, že tato tradice by pomohla mladé populaci jako sůl. Z mého pohledu nejde ani tak o pohyb, ale o disciplínu, pořádek, povinnost a kolektiv. To všechno měl pan Tyrš v hlavě dobře vymyšleno a jeho myšlenka byla v tomto směru téměř dokonalá.


Ale zpět k samotnému zážitku z všesokolského sletu. Já jsem navštívila slet hlavně proto, že jsem chtěla být melancholická a chtěla jsem si zavzpomínat na své pocity v okamžiku, když jsme tenkrát i my šli na plac. Jakou jsem měla trému, zodpovědnost, abych to ostatním nezkazila právě já, protože jsem znala obrazce, které se měly tvořit. Chtěla jsem to mít rychle za sebou, ať mě rodiče vidí a já můžu jít na párek a limču :-) Tady jsem tentokrát viděla, kolik žen nastoupilo na skladbu, nádhera, aktivní důchodkyně bez holí a by-passu s úsměvem i v tom vedru, které ten den bylo pořádné. Muži všeho věku, štíhlí důchodci se ztepilou postavu. Maminky s dětmi a další ...


V hlavě mi během programu šrotovalo tolik myšlenek, bavila jsem se, přemýšlela, brala inspiraci pro šestý ročník Hejbejte se a zpívejte a konzultovala své emoce se svými kamarády, kteří tam byli se mnou. A byla jsem asi tak hlasitá, až mě jedna paní napomenula - prý když mě to nebaví, ať si jdu domů. A tak jsem jí řekla, že mě to baví a moc, že jsem tam ráda a na to už mi neodpověděla. Ona své emoce prostě držela v sobě a to byla trošku škoda, protože výkony by si zasloužily ovace ve stoje.
Plná dojmů jsem šla domů a ještě konec závěrečného ceremoniálu sledovala se svýma holkama doma. Holky se mě ptaly: „Máma taky cvičila?" Zasmála jsem a říkala, že jo, ale že už je to hodně dávno :-)
Děkuji panu starostovi Lomeckému, že jsem měla možnost se na všesokolský slet, na tak nádhernou akci, dostat!


Moje myšlenky se krásně spojily s tímto zážitkem a s přípravou choreografií tří kategorií aerobiku, které já trénuji ve svém projektu Hejbejte se a zpívejte. Sokolu a Hejbejte se třikrát nazdar!!! A doufám, že nás v listopadu přijdete povzbudit a podíváte se, co děti v dětských domovech nacvičují, co jsou schopné natrénovat, vypilovat a předvést, i když jejich hlava a mysl je mnohdy hodně poškozena ze špatných zkušeností z raného dětství. S tímto hendikepem se pak pracuje hůře, než dětem z normálních rodin, a proto je pak zážitek o to větší!


Můj zážitek: XV. všesokolský slet
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz