collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

TRX: Nová výzva pro vaše svaly

TRX: Nová výzva pro vaše svalyDnes je to přesně týden, kdy jsem si udělala výlet do Žamberku, abych se zúčastnila kurzu fitness programu TRX. Těšila jsem se stejně, jako před x lety, když jsem jela (tehdy do Vlašimi) na kurz cvičitelky aerobiku, který tam pořádala moje učitelka Helena Jarkovská. Tenkrát jsem byla velmi nadšená, hlavně z její osobnosti. Od té doby jsem absolvovala řadu dalších kurzů a kongresů. Co má ale společného školení České školy aerobiku Heleny Jarkovské a školení 3D Fitness programu TRX? Osobnost školitele! Školitel Jakub (na TRX) byl profesionál a mě tím ohromně oslovil. Jsem ráda, že nejsem sama, koho baví něco lidem předávat.

Do Žamberku byla cesta dlouhá, ale vyplatilo se mi tam cestovat. Sice jsem přijela opravdu nechtěně o dvacet minut pozdě a musela jsem si hned na začátku vybrat pokutu v podobě zpěvu a nebo třiceti kliků. Vybrala jsem si zpěv a vyplatilo se to! Po pár tónech se mi dostalo odpuštění a já mohla začít nasávat vědomosti pěkného funkčního kurzu TRX.


U mě ve fitku už máme na TRX pět vyškolených lektorů, kteří již vedou svoje lekce. Pořídila jsem tento program do fitka hlavně proto, že je to trénink, který veřejnost potřebuje jako sůl. Funkční trénink je něco v tom smyslu, jako že posílíte své svaly jednoduše a věcně. A pak stejně jednoduše budete fungovat tam venku, tedy daleko od fitka - v práci, v životě. Prostě budete posíleni a fungovat pro vás bude snadné.
V předchozí větě jsem použila slovní obrat „tam venku". Ten jsem totiž také slyšela od našeho školitele Jakuba a myslím si, že byl dost výstižný. Protože tam venku totiž znamená, tam v životě a tam ve stresu apod. Tady uvnitř je převedeném slova smyslu tady na bojišti, jako tady v tělocvičně na tréninku. Trénink TRX sloužil původně jako udržovací tréninky vojáků, kteří jej nacvičovali „uvnitř", a když pak šlo do tuhého, tak jej „venku" uplatnili. Tolik krátce o filozofii tréninku.


K TRX potřebujeme pouze závěsné lano - to vám ve fitku poskytnu, dále pak lektora, kterého vám také poskytnu a pak své rozhodnutí a vnitřní potřebu - to už musíte najít v osobě. Trénink je to krásný, smysluplný, chytrý a účelný. Prospějete svým svalům a budete při cvičení pracovat a používat jen váhu vlastního těla. Zkrátka, co si sebou do tělocvičny přinesete, s tím budete cvičit :-)Takže na závěr si dovolím shrnout, že TRX je funkční trénink zakládající se na práci a cvičení s vahou vlastního těla na závěsném zařízení. SPORTU ZDAR A TRXání zvláště (takhle totiž TRX říkáme u nás ve fitku) :-) TRX je fajn trénink a lektor jej dokáže přizpůsobit jakékoliv věkové skupině lidí. Nebojte se a objevte pro své svaly další výzvu!
Vaše Hanka


TRX: Nová výzva pro vaše svaly
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz