collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Spánek je věc, kterou bychom měli mít rádi

Spánek je věc, kterou bychom měli mít rádi 

Je právě 19:50 a já jdu uspávat svoje holky. Asi by usnuly samy, ale rituál uspávání mám moc ráda. Řeknou mi i to, co nevědí. Přiznám se, že někdy se mi podaří usnout s nimi. Ale dnes, když začaly obě spokojeně funět jsem si vzpomněla na jednu klientku, kterou jsem ráno potkala na recepci u mě ve fitku.  Bylo kolem půl deváté a já jsem popíjela kávu, protože už jsem předala holky do školky a měla jsem chvilku času. Klientka vypadala odhodlaně, ale unaveně, a tak jsem se ptala, zda ještě spí a nebo už je vzhůru. Měla smysl pro humor a přiznala, že je vážně nevyspalá, a že ve fitku sice je, ale vlastně ještě spí. Jsem beran, a tak jsem reagovala možná moc rychle, ale za to upřímně. Řekla jsem jí, že já taková rána nesnáším a snažím se je eliminovat na minimum.

 

Přesně jsem si v tu chvíli vybavila, jak jí je. Ta bolest za očima, sražení otevřených víček na sílu, špatně od žaludku. Jejda, kolikrát já jsem tohle zažila, abych věděla, že to nechci. Začaly jsme si povídat o tom, že její ranní probuzení je spojené s přemáháním ještě raději zůstat v posteli a přikrýt se přenou a spát dál. Taky mi řekla, že neustále řeší dilema, jestli náhodou nespí moc, když si dovolí oba s manželem usnout s dětmi kolem 22:00. Měla pocit, že je prohřešek jít spát v deset, že by asi měla pracovat do půlnoci. Cítila se vlastně vina za to, že chce jít spát, když si o to její tělo říká. A to podotýkám, že je to plně pracující žena a matka dvou dětí.

Jak jsme si tak povídaly, zeptala se mě, a předem se omluvila, jestli je to příliš osobní otázka, v kolik chodím spát já. A jak to tedy mám s usínáním a vstáváním já? Nejraději usínám s holkama tak kolem 21:00 a jen zřídka kdy jdu po tom, co je uspím, ještě pracovat. Miluji ty pocity ráno, když se probudím a vím, že se na sebe můžu hned spolehnout. Jsem plná síly a energie.

Jasně, že někdy, a to hlavně v létě, když je vlahý večer a mám pocit, že bych o něj nechtěla přijít, si čas spánku posunu. Ráno je ale pro mě pak krušné, a tak jsem si řekla, že přísloví „ráno moudřejší večera" je to, čemu rozumím nejen já, ale hlavně moje tělo.

Schválně si někdy vyzkoušejte jít večer spát a radovat se na plno z brzkého vstávání a vnímání všeho krásného - východ slunce, klid v ulicích, protože sousedi ještě spí po proflámované noci. Rána jsou krásná a proto jdu do hajan. Tento svůj postřeh jsem stihla napsat za půl hodinky. Jdu se přitulit k holkám. Je 21:30 a na ráno se těším už teď.

 

 

Dobrou brzkou noc a ještě krásnější ráno vám přeji. A věřte mi, že ranní trénink bude o to příjemější!

Vaše Hanka

 

 

Foto: Lenka Hatašová

 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz