collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Hanka Kynychová: Můj tip pro získání energie

Hanka Kynychová: Můj tip pro získání energieJsou-li doplňky výživy na přírodní bázi, tak se jím nebráním a hojně je využívám. Jedním takovým pomocníkem je guarana. Nejen že díky ní získáte energii, když se cítíte unavení, ale také má velký podíl na detoxikaci organismu, podporuje hubnutí, tlumí bolest, pomáhá při kocovině a co víc? Má omlazující účinky! Moje oblíbená guarana je ta od GUARANAPLUS. Více info o guaraně se dočtete následujícím článku.
Vaše HankaBrazilská guarana a její síla aneb sedm důvodů proč ji vyzkoušet

 

Bio potraviny a ryze přírodní látky bez chemie jsou v současnosti trendem. Hledáme si opět cestu k přírodě a postupně se zbavujeme chemických náhražek plných "éček".

Stále více lidí se tak začíná opět zajímat o přírodu a nejrůznější bylinky a jejich účinky. A právě brazilská guarana, jejíž účinky jsou vědecky prokázány, pro nás může být tím nejlepším začátkem. Jak dokáže pomoci a co vše bychom o ní měli vědět?

V Brazílii je guarana ceněna víc než káva a denně ji užívají milióny lidí ve formě různých nápojů, v prášku anebo v tabletách. Tak jako se v Čechách hojně pije pivo, tak v Brazílii se užívá guarana ve všech podobách. U nás znají guaranu hlavně profesionální řidiči, kteří potřebují být na dlouhých cestách bdělí nebo vysokoškoláci, kteří ji užívají zejména při zkouškovém období jako pomoc a povzbuzení při učení. V čem tedy tkví přínos guarany z Brazílie a jaké jsou důvody ji vyzkoušet?

 

Důvod č. 1 - Detoxikace těla
Složení originální brazilské guarany je přímo neuvěřitelné. Má nejvyšší obsah guarany - 71,5% celých pomletých semen, protože jedině tak mohou být zachovány všechny účinné látky, minerály a vitamíny, které na člověka blahodárně působí jako celek. Obsahuje také vysoké množství guaraninu, dále velké množství tříslovin, červené barvivo, pryskyřici, dextrin, vitaminy C, PP, B1, B2, vápník, železo, škrob, tuk, bílkoviny a další biologicky aktivní látky. Jen těžko bychom hledali v přírodě natož v lékárně podobný produkt. Díky svému jedinečnému složení působí guarana jako dokonalý antioxidant. Bez problémů pročistí naše tělo a při pravidelném užívání z něj odvede všechny škodlivé látky. Detoxikace těla je pak zásadní nejen pro naše zdravi, ale například i pro úspěšné hubnutí. Bez řádné detoxikace totiž může být hubnutí problém i v případě, že dodržujeme všechny stravovací i pohybové zásady.
"V době pobytu v Brazílii mi guaranu doporučili místní, a protože mi pomohla, nedám na ni od té doby dopustit," popisuje cestovatel Bronislav Hábl a pokračuje: "Po návratu z Brazílie mi došla a naivně jsem si myslel, že v nich není žádný rozdíl a šel jsem si ji koupit do lékárny. Tabletky byly dokonce větší a byla i levnější, což mě zpočátku potěšilo. Ale jen do té doby než jsem zjistil, že účinky se nedají absolutně srovnat s tabletkami z brazílie. Začali jsme se s bratrem zajímat proč tomu tak je a zjistili jsme, že účinek tablet guarany, které jsou vyrobené jen z extraktu guarany, se nedá srovnat s těmi, které jsou vyrobeny z pomletého semena guarany."


Důvod č. 2 - Dodání energie
Realitou dnešní doby je stres, vysoká zátěž organismu nebo náročná zaměstnání, takže není divu, že všichni potřebujeme pořádnou dávku energie. O to více na konci zimy a začátku jara, kdy jsme díky přechodu teplot unaveni a vyčerpáni. Síla brazilské guarany je v jejích semenech obsahujících guaranin (přírodní kofein) a další řadu látek, které pozitivně působí na organismus člověka a dlouhodobě ho stimulují. Přírodní kofein obsažený v semenech se od kofeinu v kávě zásadně liší tím, jak na organizmus působí. Stimulační účinky guaraninu nastupují pomaleji, tak do jedné hodiny, ale vydrží mnohem déle, a to 6 až 8 hodin. Dodaná energie tak rychle nenaběhne a pak rychle neopadne, ale drží se na stejné úrovni celou řadu hodin, kdy člověk potřebuje být aktivní.


Důvod č. 3 - Podpora hubnutí
Guarana ale dokáže pomoci i esteticky, a to při hubnutí. Kdo by v dnešní době a hlavně v létě neřešil hubnutí? Veřejnost už pomalu přestává věřit chemickým preparátům v podobě zázračných pilulek a postupně se přiklání k přírodě, pohybu a změně životosprávy. Velkým pomocníkem při snaze zhubnout je právě guarana. Jak bylo zjištěno směs brazilské guarany a dalších příměsí působí jako účinný hubnoucí nápoj. Dokáže navodit pocit sytosti a při redukčních dietách dokonce potlačuje chuť k jídlu, čímž také napomáhá snižovat váhu. Navíc guarana nezpůsobuje ani překyselení žaludku a jiné zažívací potíže, přispívá k urychlení činnosti střev a pravidelnému vyprazdňování. Což je rovněž pro hubnutí a jeho podporu zásadní.


Důvod č. 4 - Záchrana před kocovinou
Vyrazit si jednou za čas na drink s přáteli nebo oslavit narozeniny, novou práci či dokončení studií je zcela normální a běžná věc. Horší pak už bývají následná rána, kdy se snažíme hledat nejrůznější metody, jak se zbavit kocoviny. Ač se to nemusí zdát, tak brazilská guarana dokáže pomoc i před kocovinou. Stačí před usnutím vleže polknout jednu tabletku, případně ji rozpustit v čaji nebo vodě. Důležité je pak už nevstávat. Účinek guarany se tak nerozeběhne hned, ale zafunguje jako dokonalý "vyprošťovák" a ráno se vzbudíme bez bolesti hlavy a dalších běžných příznaků kocoviny.


Důvod č. 5 - Útlum bolesti
Bolesti jsou bohužel nepříjemnou součástí našich životů. Jak bylo nedávno v průzkumu prokázáno, více, jak polovina Čechů trpí několikrát za měsíc bolestí a většina z nich ji řeší léky. Při bolestech zubů, případně hlavy nebo kloubů, tak společně s léky na tlumení bolesti zabírá i brazilská guarana. Ta podporuje efekt léků a má mírně analgetické účinky. Výrazně zlepšuje účinnost acylpyrinu a vitaminu C. K tomuto neobvyklému "koktejlu" je dobré se uchýlit tehdy, jakmile člověk cítí, že se o něj začíná pokoušet rýma, nachlazení nebo chřipka. Léky v této kombinaci zabírají víc a rychleji.


Důvod č. 6 - Zvýšení koncentrace
Udržení koncentrace je problém, který řeší téměř každý. Všichni máme při práci nebo studiu své krizové hodiny (například po obědě nebo kolem půlnoci), přes které se ne a ne dostat. Káva pomůže jen krátkodobě a prášky proti spaní nám dokonce mohou způsobit závažnější problémy. Přírodní cestu pro zvýšení a udržení koncentrace tak představuje brazilská guarana, která urychluje vnímání, oddálí potřebu spánku a pomáhá při i zvládání zátěžových situací, například dlouhém studiu před zkouškami nebo u řidičů na dlouhých cestách. Působí totiž pozitivně na organismus člověka a dlouhodobě stimuluje centrální nervovou soustavu.


Důvod č. 7 - Omlazení
A na závěr ta nejpříjemnější vlastnost guarany - omlazení. Při pravidelném užívání má totiž zjevné omlazující účinky. Hladká hydratovaná pleť bez hlubokých vrásek, vyživené vlasy nebo mladistvý vzhled jsou dokonalou tečku na závěr.
Jednoduše řečeno, brazilská guarana už léta pomáhá mnoha lidem a mnoha způsoby. A protože jsme každý jiný a naše potřeby se liší, je na nás vyzkoušet si v čem nám a našemu zdraví může být guarana užitečná.


Víte, že…
Brazilští Indiáni připravují nápoj spařením prášku z brazilské guarany vroucí vodou nebo mlékem? Údajně je tak vydatný, že jeden šálek vystačí na celý den, aniž by cokoliv jiného konzumovali. Guarana se může v podobě tyčinek žvýkat, přidávat do ovocných i alkoholických nápojů. Díky vysokému obsahu tříslovin používají Indiáni originální brazilskou guaranu proti průjmu a při úplavici. Její vynikající působení na lidský organismus je v mnoha směrech umocněno ještě tím, že i při dlouhodobém užívání nemá žádné vedlejší účinky.

 

 

 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz