collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Hanka Kynychová pomáhá pohybem i v roce 2017

Hanka Kynychová pomáhá pohybem i v roce 2017 Policie ČR pořádá v rámci projektu Zkus to říct cvičební tour ve spolupráci s Hankou Kynychovou. Pohyb pomáhá je příznačný název akce, která podpoří prevenci a osvětu v oblasti domácího násilí a násilí uplatňovaného na ženách.


 Hanka Kynychová na nabídku spolupráce na tomto projektu kývla hned a to nejen proto, že  ona sama se setkává se spoustou žen, které jí důvěřují a často se jí s podobnou problematikou svěřují, navíc i Hanka Kynychová na vlastní kůži určitou formu násilí pocítila. Prostřednictvím svých sportovních aktivit, které připravuje primárně pro ženy, by tak Hanka Kynychová mohla prospět v této problematice, informovat veřejnost, jak se zachovat, když se v mém okolí páchá násilí na ženách, anebo informovat samotnou napadanou ženu. Přece jen je pro spoustu žen velkým vzorem. Navíc pohyb působí blahodárně na psychiku každého jedince, proto by se dalo očekávat, že poškozená žena bude vyhledávat aktivity, které jí pomohou na chvíli zapomenout a odreagovat. Jedním z kanálů, kde můžeme najít odreagování je právě cvičení.  


Hanka se s domácím násilím setkala osobně, když jí jeden z jejích bývalých partnerů téměř tři roky fyzicky a psychicky týral. Jak Hanka sama říká, facky, vytrhané vlasy a psychický nátlak, byly součástí jejího života několik let. Dokáže se tak vcítit do role týrané ženy. Ví, jak agresor umí svoji oběť zpracovat. Po násilném útoku přijde usmiřování a tak je to pořád dokola, až má oběť pocit, že takhle to v životě prostě chodí. Hanka sama si naštěstí uvědomila, že to není normální a ze spárů agresora se vymanila. I když měla dlouhá léta psychické následky. Je ale mnoho žen, kterým se to nepodaří. A právě proto se Hanka rozhodla o svém příběhu promluvit a pomoct tak dobré věci!


S domácím násilím se však Hanka setkává i v současné době. Žije sice v harmonické rodině, s manželem vychovávají tři děti, a jak sama říká, mají se doma všichni moc rádi. Ale Hanka má ještě druhou rodinu, kterou jsou dětské domovy, o které se stará prostřednictvím projektu Hejbejte se a zpívejte Nadační fond Hanky Kynychové. Ženy jsou dospělé a s násilím se přece jen vyrovnají lépe než dítě, které bezmezně důvěřuje svým rodičům a je na nich závislé. Násilí páchané na dětech nebo v přítomnosti dětí je neodpustitelná věc! Příběhy, které Hance občas samy děti vypráví, někdy až mrazí. A to, že se Hanka umí vcítit do jejich kůže je ji jeden z důvodů, proč se rozhodla o děti v dětských domovech starat.
Tour POHYB POMÁHÁ se v roce 2016 těšila takové oblibě, že na ni v letošním roce plynule navazuje tour POHYB POMÁHÁ 2, kdy Hanka Kynychová a tým Policie ČR vyrazí celkem do sedmi českých měst!Tour Pohyb pomáhá 2 startuje 18. 2. v Praze. Od 09:00 si můžete přijít zdarma zacvičit do Nuselské radnice v Praze 4. Čeká vás bohatý program – tři hodiny cvičení pod vedením Hanky Kynynychové, přednášky, besedy, ochutnávky, zdravý životní styl. Zkrátka aktivní dopoledne. Tour pokračuje v Mostě, Liberci, Tišnově u Brna, Strakonicích, Třinci a dalších českých městech!

 

Vstup na akci je zdarma! Svojí účastí podpoříte projekt Policie ČR podpořený Ministerstvem vnitra ZKUS TO ŘÍCT.

 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz