collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Na sport nemám ani buňky, ani svaly, říká mladý zpěvák Honza Bendig

Na sport nemám ani buňky, ani svaly, říká mladý zpěvák Honza BendigJe mu sedmnáct. Je mladý, hezký, talentovaný a neuvěřitelně srdečný. Není divu, že si Honza Bendig získal srdce spousty fanoušků z České a Slovenské republiky a že koncertuje i v zahraničí. Na začátku července reprezentoval naši republiku na hudebním festivalu v Polsku. Jak se má a co dělá tento usměvavý zpěvák v současné době, o tom jsme si s ním popovídali za vás.Na začátek našeho rozhovoru se nemůžu nezeptat... Hodně jsme o Tobě v posledních měsících slyšeli v médiích, stal ses velice populárním. Jak bys zhodnotil uplynulý rok?

Byl to rok plný úžasné práce, nezapomenutelných setkání a nečekaných příležitostí. Zpíval jsem nejenom v Česku a na Slovensku, koncertoval jsem v Londýně, natočil videoklip s Ewou Farnou v Polsku, navštívil jsem vysněnou Paříž. Mám za sebou hned dvě stovky:  Najezdil jsem totiž téměř devadesát tisíc kilometrů a mám za sebou stovku vystoupení. Prostě byl to rok, který mě hodně naučil, ale taky hodně otevřel oči.

Jaký byl pro Tebe ten rok z hlediska pracovního a jaký z hlediska osobního života?
Jak už jsem řekl, práce jsem měl skutečně hodně. Ale kolik lidí má to štěstí jako já, živit se tím, co ho baví? A soukromí… To je nějaké cizí slovo, ne? Ne vážně. O soukromí jsem prakticky přišel. Ale zas tak drsné to není. Já totiž nedokážu odmítnout, když mě někdo zastaví na ulici nebo v obchodě, abych se s ním vyfotil, prohodil pár slov nebo mu podepsal fotku. Patří to k práci, kterou jsem si zvolil a tak to i tak beru. Ono to totiž ani jinak nejde. Hlavně se z toho člověk nesmí ….zbláznit. (směje se)          

Řekni tři události uplynulého roku, které považuješ za nejdůležitější nebo nejkrásnější.
Tři? Jenom tři? To bude těžké, těch událostí totiž bylo strašně moc. V první řadě jsem našel svoji sestru Kristýnku, která s námi nemohla vyrůstat. Pak například koncert zpěvačky Hanky Zagorové, která si mě do Lucerny pozvala jako hosta. Pak určitě nominace v kategorii Objev roku v anketě Český slavík, nebo vánoční koncert s Magdou Malou ve vyprodané Betlémské kapli. A ještě přidám jednu, můžu?  Vánoce! Vánoce se svou rodinou. Jo a taky moje nové piáno, které jsem dostal pod stromeček. Pořád nemůžu uvěřit tomu, že mám vlastní piáno. Ale mám ho!

Jak vlastně relaxuješ? Máš vůbec čas na trochu odpočinku?
Já na odpočívání moc času nemám. Ale vždycky se najde chvíle, kdy nemyslím ani na zpívání, ani na školu a jdu s kamarády třeba tancovat. Nebo mě hodně nabije úplně plná horká vana s pěnou a muzikou puštěnou pěkně nahlas.  Ale nepřejte si vědět, co na to naši. (už zase žertuje) V koupelně je potopa a tátovi s mamkou z mé muziky ještě dva dny duní hlava. Ale relax je to parádní.

Jak si představuješ ideální den?
To existuje? Tak já bych si takový ideální den představoval v posteli. Fakt v posteli, musel bych u sebe mít ale notebook, dálkový ovladač na televizi, velkou krabici džusu, kukuřičné lupínky a vylezl bych jen na oběd a na večeři. Anebo bych šel nakupovat. Ale úplně sám, abych měl svůj klid.

Co v současné době plánuješ? Co Ti zabírá nejvíce času - myslím pracovně?
Tak už se těším na své první CD. Původně jsme ho chtěli vydat už loni, ale já jsem si chtěl prosadit ještě nějaké změny. Podařilo se, tak by se deska měla objevit co nevidět.

Teď jsou prázdniny, ale přes rok studuješ mezinárodní konzervatoř. Jak zvládáš koncertovat a ještě studovat? Kde bereš energii?Profesoři mi velmi vycházejí vstříc a stejně tak i vedení školy. Moc a moc za to děkuji. A kde beru energii? Nabíjím se koncerty, prostě zpíváním. Některý zpěvák se při koncertu vyčerpá do mrtě a já… já se naopak dobiju naplno.

Cvičíš? Jaký je vlastně Tvůj vztah ke sportu?
Hahaha, musím na tuto otázku odpovídat? Vždyť se na mě podívej, připomínám snad zdatného sportovce? Já na ten sport nějak nemám buňky ani svaly. (opět se usmívá)

A baví Tě nějaký sport?
Ano, baví. Tancování. Při něm se zpotím víc jak při aerobiku. Taky miluju plavání, voda to je pro mě živel, vydržím ve vodě i několik hodin. Plavat naštěstí umím, tak se můžu vyřádit.

A co třeba zdravý životní styl? Jak je to s Tvými stravovacími návyky?
Uf, začínám se potit. Nebudu raději dávat špatný vzor svým vrstevníkům. Ale! A to musím fakt říct. Dodržuju pitný režim. Já nepiju žádné sladké limonády. Zvykl jsem si na neperlivou vodu a té dokážu vypít i šest litrů za den. Dobrý ne?

K dětem máš kladný vztah. O tom svědčí i fakt, že i na Hančiných koncertech pro děti z dětských domovů často vystupuješ. Čím to?
Možná to bude tím, že jako dítě jsem toho nikdy moc neměl. Doma nás bylo hodně a tak jsem byl rád a vděčný za každou maličkost, která mi udělala radost. A tak jsem šťastný, že teď můžu trochu radosti rozdávat zase já. A dělám to hrozně moc rád. A vždycky budu. Je to to nejmenší, co můžu pro děti udělat. 

Navštěvuješ často charitativní akce? Proč? Jak jsem řekl, člověk by neměl zapomínat, z jakých poměrů vyšel. A pomáhat a dělat radost druhým, to by snad měla být samozřejmost a je úplně jedno, jestli vám je šestnáct nebo padesát.

Jsi hodně srdečný člověk. Čím to? Je to výchovou?Já mám ještě čtyři sourozence a opravdu jsme toho nikdy neměli moc. Ale čeho nám táta s mámou dali opravdu hodně, byla láska. Obyčejná láska a tak možná proto. Tati, mami, děkuju!

Na závěr jedna soukromá otázka... Můžeme s Tebou do budoucna počítat, že bys opět přišel na některou z našich charitativních akcí a podpořil ji tak?
No jasně, že váháš. Který termín si mám rezervovat? (mám ještě psát, že se zase směje?)  

Na sport nemám ani buňky, ani svaly, říká mladý zpěvák Honza Bendig
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz