collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Vzhlížím k Celine Dion

Vzhlížím k Celine DionDvacetiletá talentovaná zpěvačka Kristýna Šebíková z Brna má před sebou velmi slibnou popovou kariéru. Absolvovala několik hudebních soutěží a v Czechtalent Zlín 2011 se umístila na stříbrném místě. Kromě krásné barvy hlasu a brilantních výšek je pro ni charakteristická dlouhá blond hříva, stejně jako pro její vzor zpěvačku Celine Dion. Už nějaký čas se Kristýna účastní charitativních akcí Hanky Kynychové. Tak jsme se ji pro vás rozhodli vyzpovídat.

Kristýno, přestože odmala zpíváte, studujete nyní na Janáčkově akademii múzických umění v Brně obor Činoherní herectví. Nedá mi to a musím se hned na začátek zeptat: cítíte se spíš jako herečka nebo zpěvačka? Proč jste se rozhodla studovat právě činohru?
Na to se hodně těžce odpovídá… Zpěvu se věnuji daleko delší dobu a mám v něm více zkušeností, než v herectví. Ale říct, zda se cítím více tak či onak, nedokážu.
Co se týče studia, tak po maturitě jsem si podala přihlášky jen na muzikálové a činoherní herectví. Jiné školy a obory jsem ani nezkoušela, protože jsem měla jasno, v jakém směru bych chtěla jít dál. Lákalo mě herectví a zpěv byl součástí obou oborů. Měla jsem tedy obrovské štěstí, že mi to vyšlo hned na poprvé. Na škole jsem velmi spokojená.
Brněnskému publiku jste známá ze dvou muzikálů – Čarodějky z Eastwicku a Kráska a zvíře. Co máte na kterém muzikálu nejraději? Jak se Vám v Městském divadle Brno a v Absolutním divadle hostuje?
Muzikál Kráska a zvíře již měl svou derniéru, ale díky mému ztvárnění zlé kněžny jsem si poprvé vyzkoušela zahrát negativní postavu, což pro mne byla výborná zkušenost. V Čarodějkách hraji postavu malé holčičky, která tam funguje jako vypravěčka. Jezdím na koloběžce a zpívám, člověk se tak vrátí do dětských let a na chvíli zapomene na své starosti. Pokud jste muzikál Čarodějky z Eastwicku ještě neviděli, budeme hrát, po dlouhé odmlce, dne 17.9 od 15,00 a 19,30hod. Ráda Vás uvidím.
Hodně lidí zaznamenalo, že jste se umístila na skvělém druhém místě v soutěži Czechtalent Zlín 2011. Jaké písně jste si pro tuto soutěž připravila?
V semifinále i finále jsem soutěžila s písní, která je mi velice blízká svým textem, jmenuje se „Pro těch pár vět“ a v originále ji zpívá Sisa Sklovská. Do Superfinále jsem si vybrala píseň, na kterou mám složený český text, v originále se jmenuje Fly a posluchači ji mohou znát od zpěvačky Hilary Duff.
Vy už jste ale prošla více hudebními soutěžemi. Co Vám přinesly?
Určitě mi daly obrovskou zkušenost, kterou nikde v knížce nebo na internetu nenajdu. Mívala jsem obrovskou trému, kdykoli jsem měla někde zazpívat, roztřásly se mi kolena a bylo. Ale díky ČHSS a X Faktoru jsem se hodně „otrkala“ a tréma je pryč.
Co Vy a vlastní hudební tvorba? Čeští i zahraniční zpěváci říkají, že nejsložitější je ne mít úžasný hlas, ale mít kvalitní hudebníky, textaře atd. A hodně světových zpěvaček je nemá a začínají si skládat nebo textovat hudbu samy. Co Vy na to?
Bohužel, je to pravda. Dříve jsem si myslela, že sehnat kvalitní píseň nebude problém. Omyl. Po několika nezdařených pokusech jsem si vyzkoušela napsat píseň sama. Není to žádná hitparáda, chce to ještě hodně práce, ale mám z písně radost. Avšak, texty se mi píší líp. Čerpám hodně ze života, ze zkušeností a zážitků.
Máte nějaké hudební vzory? České i zahraniční?
Vzhlížím ke zpěvačkám jako je Celine Dion, Beyoncé a Lara Fabian. Předminulý rok jsem byla v Praze na koncertě Celine, a můžu říct, že to byl zážitek na celý život - skoro celý koncert jsem proplakala. Byla neuvěřitelná!
Pomalu nám končí léto a začíná náročné pracovní podzimní období. Jak jste si ho užila? A chystáte něco na podzim?
Prázdniny jsem si letos opravdu moc užila. Byla jsem s rodinou na dovolené v Chorvatsku a s přáteli v Beskydech. Také jsem se zúčastnila Letního tanečního soustředění pro děti z dětských domovů, které pořádal Nadační fond Hanky Kynychové. Pracovala jsem s dětmi na muzikálových písních, které si potom přede všemi zazpívaly. Byla to velmi příjemná a inspirující práce, protože děti byly moc talentované.
Co se týče plánů na podzim, nově jsem začala spolupracovat s Mílou Roznerem, který mi dělá managera, a už nyní připravujeme první singl, na kterém se podílí vynikající hudebníci. Mám ze spolupráce obrovskou radost, protože jsou to všechno úžasní lidé. Také máme v plánu několik akcí, na kterých se podílí kadeřnický salón Toni&Guy Brno a butik Diva Fashion. Více se dozvíte na mém webu www.kristyna-live.com
Cestujete ráda?
Ano, hlavně někam do tepla za sluníčkem. Ale bojím se létání, takže cestuji jedině tam, kam se může dojet autem.
Prý jste už zpívala i v zahraničí. Jaká to byla zkušenost?
Ano, minulé léto jsem dostala jednu nabídku. Odletěla jsem na Teneriffe, kde jsem měla, po dobu jednoho měsíce, zpívat v jedné místní Caffeterii. Po týdnu jsem však letěla zpátky do ČR. Všechno nebylo tak růžové, jak se zprvu zdálo… Do dnes děkuji Bohu, že jsem se vrátila živá a zdravá domů.
Kristýno, Vy jste z Brna, Hanka Kynychová původem z Kroměříže. Ale prozraďte nám, kde jste se Vy dvě seznámily?
S Hankou nás seznámila naše společná kamarádka na finále projektu Hejbejte se s Hankou a s Novou v Praze. Slovo dalo slovo a Hanička si mě začala zvát na charitativní koncerty, které pořádala pro děti z DD.
Jak se díváte na Hančin projekt Hejbejte se a vůbec na takové charitativní projekty pro děti? Proč jste se rozhodla taky pomáhat?
Pokaždé, když jsem např. v televizi viděla podobný projekt s charitativním zaměřením, vždy jsem si přála být něčeho takového součástí. Jsem proto moc ráda, že se mi díky Haničce mé přání vyplnilo. Je to pro mne nesmírná pocta svou pomocí přispět k dobré věci. Navíc jsem ve společnosti dětí moc ráda a je to krásný pocit vidět jejich šťastný úsměv na tváři.
V sobotu 19.11. budete jedním z hudebních hostů na velkém finále Hejbejte se s Hankou a s Novou v pražském Kongresovém centru. Už víte co zazpíváte?
Já pevně doufám a věřím, že v té době již budu moci zazpívat i svou vlastní píseň. Pokud se však nepoštěstí, zazpívám písně, které mám ráda.
Kristýno, když už mluvíme o Hance, jaká Vy jste sportovkyně? Jak si udržujete štíhlou postavu?
Tak a jsem v pasti no… upřímně, nepatřím moc mezi sportovní nadšence. Mám ráda svůj klid a nožky v teple. Ale, když na to přijde, občas si zajdu třeba na in-line nebo někam zatancovat. Navíc ve škole máme předměty jako je akrobacie, balet, step… takže člověk se docela vyřádí už tam.
Snad všichni lidé z hudebního průmyslu mají problémy se stravováním – časté cestování, ponocování atd, zkrátka často nestíhají jíst. Výjimkou je Lucie Bílá, která jí pětkrát denně bohatou stravu a prostě u ní neexistuje, že by se pořádně a pravidelně nenajedla, říká, že na jídlo si prostě čas vždycky udělá. Jak se stravujete Vy? Stíháte?
Já jím strašně ráda, opravdu moc. Ale bohužel, ne vždy si na jídlo vzpomenu. Někdy se mi stane, že se vrátím v noci domů a dám si druhý jogurt… Pak jsou ale dny, kdy zase myslím jen na jídlo. Ale já se polepším, slibuji.
Co si myslíte, že potřebuje mít umělec, který se chce dneska u nás prosadit v hudební branži?
V dnešní době je nejdůležitější mít kvalitní management a obklopovat se lidmi, kteří pevně stojí za svým interpretem. Samozřejmě také velmi záleží na štěstí a přízni posluchačů.
Jaké jsou Vaše plány a sny, řekněme na příští dva tři roky?
Jé, toho je moc. V první řadě bych určitě chtěla úspěšně dokončit studium herectví na Jamu. Také se dále věnovat tomu, co mě baví - dál koncertovat a hrát. Jednou bych si třeba moc ráda zahrála v nějakém filmu, seriálu či pohádce… tak uvidíme.
Přejeme Vám jen samé úspěchy a doufáme, že zůstanete příznivkyní Hančiných charitativních aktivit.
Moc děkuji, budu se těšit na další shledání.


Text: jhl
Foto: Břetislav Podolník a archiv DD


Vzhlížím k Celine Dion
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz