collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Děti v pohybu

Děti v pohybuPři studiu na pedagogické škole nás profesoři pedagogiky a psychologie učili, jak obrovský vliv na dítě má pohyb. Tím mám na mysli jakoukoliv pohybovou aktivitu, ke které patří i běhání, skákání, lezení, hopsání a další „ blbnutí " našich drahých dětiček.
Pohyb pro dítě je ta nejpřirozenější věc pod sluncem. Pro dítě je pohyb hrou a úžasnou zábavou ve světě za sebepoznáním. Prostě pohyb je život....


Dětská aktivita má vliv jednak na fyzické zdraví dítětě, tzn. na kondici, vývoj, růst, dozrávání, formování, a neméně důležitý vliv, který je často opomíjen, je vliv pohybu na psychiku dítěte, na jeho vnitřní pohodu a sebevědomí.
Moje babička říkává : " Časy se mění a my s nimi ", a na tom něco je. Všechno se vylepšuje, modernizuje, vymýšlíme různé věci, abychom si vše usnadnili, zjednodušili, abychom byli rychlejšími. Vše je automatické. Žijeme zkrátka supermoderně. A s tím se do našich životů vplížila tělesná pasivita.
Když zavzpomínám a zabrousím do svého dětství, a musím zde uvést, že je to nějakých 25 až 30 let zpátky, pamatuji se, že v každé třídě byli tak nejvíc dvě děti obézní. Dnes je tomu skoro naopak. Ne, že by byli dvě hubené a ostatní tlusté, ale mnoho z nich trpí nadváhou a pár je jich opravdu velmi obézních. A kdo mi nevěří, račte se rozběhnout do škol, anebo teď o prázdninách stačí zajít na koupaliště. Musím přiznat, že jsem byla v šoku.
Rozdíl je v tom, že dnešní děti žijí převážně pasivně - sedí u počítače, u televize, dopravujeme je auty už i do škol. A pak jsou zde zcela odlišné stravovací návyky nebo příprava jídla oproti dřívějšku. Zkrátka celkový způsob našich životů radikálně ovlivnil nejen nás samotné, ale i naše děti.
Se vším se dá ale něco udělat. Všechno se dá změnit. Buďme aktivní! A v dalších článcích vám nabídneme několik návodů, inspirací a příkladů řešení, jak.

Děti v pohybu
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz