collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Začít se změnou se dá kdykoliv

Začít se změnou se dá kdykolivHodně lidí se mě v posledních týdnech zeptalo, co jsem si do tohoto nového roku předsevzala. Odpověděla jsem, že nic. A říkám si, proč bych si měla dávat předsevzetí zrovna na začátek nového roku? Vždyť přece se změnou se dá začít kdykoli.Svoje poslední předsevzetí jsem si dala v roce 2006. Tehdy jsem chtěla vyhrát republikové závody ve sportovním aerobiku. Skončila jsem třetí. Zase! Pak mi došlo, že musím víc makat a ne si dávat předsevzetí. Od tohoto okamžiku slovo předsevzetí nepoužívám.

Stejné je to i u cílů, které se týkají zdravého životního stylu. Proč se ptát, jaká předsevzetí ohledné svého zdraví si v novém roce dát? Když se někdo rozhodne, že nebude tolik zatěžovat své klouby, dát si pozor na pálení žáhy a přijme zdravější životní styl, je to přece super. A to kdykoli. Je ještě velké množství lidí, co na svůj život nedbají. Prožijí ho, ale moc si ho neužijí. Je hloupé nechat si otravovat život cukrovkou či jinou civilizační chorobou, kterou si sami svou nedisciplinovaností způsobujeme. A proto vždy říkám, nepřesvědčujte někoho, aby se změnil a už vůbec ne, aby to udělal na Nový rok. Když to nejde z jeho hlavy, stejně se s takovým člověkem nedá nic dělat. Zdravé návyky by měly být lidem vštěpovány už od dětství. Každý by měl cítit, že žít zdravě se vyplatí. Máme dobrou kondici a jen tak nějaká nemoc nás neskolí, můžeme se na sebe a své tělo spolehnout, cítíme se zkrátka dobře.

Osobně se řídím heslem "Nebuď líná a makej" a také tím, že "Co Tě nezabije, to Tě posílí". Vím, že se mám spoléhat jen sama na sebe. Do budoucna vím, že jsou věci, které bych sama na sobě ráda změnila. Chtěla bych mít víc trpělivosti, už na tom pracuji čtyřicet dva let a stále to není ono. Ale s mou beraní hlavou se to těžko povede. Ale budu se o to snažit. A ne proto, že jeden rok skončil a druhý začal. Se změnou se totiž dá začít i v březnu, i v červenci, i v listopadu. Prostě kdykoli.

Mějte se hezky, Hanka


 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz