collalloc-banner-01.gif


Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz

Hanka pomáhala nevyléčitelně nemocné „HOLCE S TAJEMSTVÍM“

Hanka pomáhala nevyléčitelně nemocné „HOLCE S TAJEMSTVÍM“Hanka se stala jednou z osobností, které se zúčastnily slavnostního křtu knihy s názvem „Holka s tajemstvím" v pražském hotelu InterContinental. Nevyléčitelně nemocné Zuzaně Marek Litvové se ten den splnil sen. Její životní příběh ten den vyšel v knižní podobě. Spolu s Kateřinou Brožovou, Evou Pilarovou a Michalem Davidem, byla Hanka ozdobou akce plné emocí a dojemných okamžiků.
„Je potřeba takovým lidem, jako je Zuzka, pomáhat. Když jsem se seznámila s jejím životním příběhem, řekla jsem si hned - tedy ta holka má v sobě sílu a vůli! Navíc i ona léta pomáhala dětem z dětských domovů a to nás vlastně velmi spojuje," řekla Hanka, která se na křtu ujala role lidem nejmilejší - losovala tombolu o krásné ceny. A vypadal přitom zatraceně sexy. Svou krásou a sex-appealem na sebe strhla pozornost také herečka Kateřina Brožová, ta autorce knihy předala před zraky...


...přítomných nádherný náhrdelník s křížkem, zdobeným blyštivými kameny. „Zuzku mám moc ráda. Známe se už léta a vždy jsem jí obdivovala za to, jak se dokáže prát se svým onemocněním. Přeju jí především zdraví a tento šperk je to nejmenší, co jsem jí mohla dát. Je to symbol víry, je to amulet pro štěstí," řekla těsně po pokřtění knihy Kateřina Brožová a dodala, že rukopis knihy Holka s tajemstvím četla ještě před jejím vydáním a při čtení ji mrazilo: „Ta kniha je krásně napsaná. Zuzčin příběh je opravdu velmi silný, chvílemi při čtení až mrazí. Když se na drobounkou Zuzku podíváte a uvědomíte si, co všechno prožila, tak si zaslouží velký obdiv nás všech." Všechny tři dámy - Zuzka, Kateřina a Hanka, pak měly možnost vyzkoušet kosmetické novinky oblíbené francouzské značky Bourjois, která se stala partnerem knihy Holka s tajemstvím.

V průběhu večera zazpíval Zuzaně Marek Litvové její oblíbený zpěvák Michal David dvě písničky. „S Míšou se známe snad už celou věčnost. Vždy, když jsem pořádala nějakou charitativní akci, byl mi nablízku. Stejně tak i Kačka Brožová," prozradila autorka knihy, která svůj život zasvětila pomáháním druhým. Když se kvůli svému onemocnění dostala do Jedličkova ústavu, začala tam pořádat koncerty a akce se zpěváky a herci. Později se začala věnovat tzv. pyramidové show - koncerty pro děti z dětských domovů, kterých uspořádala celkem devět ročníků. Pravým šampaňským s plátky zlata knihu pokřtili Kateřina Brožová, Eva Pilarová, Šárka Grossová a Michal David. „Zuzce jsem zazpíval její oblíbené písničky, je to malý dárek ode mne k jejímu knižnímu úspěchu. Přeju knize, aby pomohla spoustě lidem, kteří se nacházejí v podobné situaci jako Zuzka. Ona svou silou a vírou neustále dokazuje, že i s nevyléčitelnou nemocí a velkými komplikacemi zdravotního stavu se dá žít. Zkrátka, Zuzka jde proti nepřízni svého osudu a statečně bojuje," chválil autorku knihy její dlouholetý kamarád Michal David.

A jakým to onemocněním Zuzana Marek Litvová vlastně trpí? Jmenuje se myasthenia gravis, kterou trpěl třeba i řecký miliardář Aristoteles Onassis. Tato choroba postihuje nervosvalový přenos, nedá se zatím léčit a svým pacientům značně komplikuje život. Autorka knihy je jedinou pacientkou v ČR, která s tímto onemocněním skončila na invalidním vozíku. Díky péči specialistů a díky své silné vůli, se však podařilo to, že nyní chodí.
Na křtu knihy Zuzce chyběl snad jen Karel Gott a herec Jan Potměšil. Karel Gott příběh Zuzky velmi dobře zná, vždyť to byl právě on a jeho píseň To musím zvládnout sám, díky které Zuzana po roční hospitalizaci na ARO na dýchacích přístrojích začala dýchat sama. Moc jí však v životě pomohl i Jan Potměšil - když bylo Zuzce nejhůř, ve chvílích, kdy se jí nechtělo ani žít, napsal jí dopis, který ji doslova vrátil zpět do života. Kopii tohoto dopisu naleznete v knize, stejně jako další zajímavé příběhy z autorčina života.


ANOTACE KNIHY „HOLKA S TAJEMSTVÍM" OD ZUZANY MAREK LITVOVÉ
„Holka s tajemstvím" je pravdivým příběhem Zuzany, která už odmala toužila být zpěvačkou a tanečnicí. Měla k tomu všechny předpoklady. Její sny se ale rozplynuly jednoho říjnového dne roku 1989. Tehdy se dvanáctileté dívence ozvala nelítostná nemoc, která ji v následujících letech několikrát málem zabila! Její život se změnil v peklo. Tři roky se lékaři neúspěšně snažili nemoc diagnostikovat. Dokonce začali tvrdit, že školačka jen simuluje. Jejich nedbalostí pak skončila na invalidním vozíku. Přesto se prala s onemocněním jak lev a místo toho, aby jen seděla skrčená v koutě, začala pořádat koncerty pro děti Jedličkova ústavu a pronikla tak do světa šoubyznysu, světa, který od dětství milovala. V den jejích osmnáctin se nemoc ozvala tak, že skončila na ARO. Ač dříve v nemocnicích strávila měsíce, tenhle pobyt byl nejhorší. Ležela tam rok napojená na dýchací přístroje a kapačky... Byly chvíle, kdy už opravdu nechtěla žít! Pomohl jí až dopis od herce Jana Potměšila a píseň Karla Gotta. Mohlo by se zdát, že příběh končí šťastně. Toto byla ale jen část Zuzanina životního příběhu, který je protkán několika setkáními se smrtí, láskou, nadějí, touhou, ale i zoufalstvím a bezmocí. Lze se poprat s nemilosrdným osudem a nevyléčitelnou nemocí? To se dočtete v této knize od Zuzany Marek Litvové - autorky, vypravěčky a hlavní hrdinky celého příběhu. A jakou roli hrají v životě „Holky s tajemstvím" Tereza Pergnerová, Monika Absolonová, Leona Machálková, Michal David, Pavel Kříž, David Koller a další? I to vám Zuzana bude vyprávět na stránkách této knihy.

Text: jhl
Foto: Soňa Broulíková, Martin J. Polák, Petr MarekHanka pomáhala nevyléčitelně nemocné „HOLCE S TAJEMSTVÍM“
 
Fitness club Hanky Kynychové Hejbej se TV Břišní pekáč s Hankou Kynychovou Nadační fond Hanky Kynychové - kynychova-nadace.cz E-shop kynychova-shop.cz